مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده : مدل ERP برای انتخاب فروشنده در صنعت الکترونیک

مشخصات محصول
قیمت:10000تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۱۱

تعداد صفحه انگلیسی:  ۶

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۱۷ صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول: M279

عنوان فارسی:

مقاله  انگلیسی مدیریت ترجمه شده :  مدل ERP برای انتخاب فروشنده در صنعت الکترونیک

عنوان انگلیسی:

An ERP model for supplier selection in electronics industry

چکیده فارسی:

Tech  بزرگترین سازنده مادربرد در تایوان است. صدها فروشنده در تجارت خود با این کمپانی همکاری می کنند. بنابراین انتخاب فروشنده مهمترین وظیفه دپارتمان خرید در یک شرکت می باشد. سیستم برنامه ریزی منابع شرکت (ERP) در فرآیند انتخاب فروشنده می تواند منجر به صرفه جویی های بزرگی هم در هزینه و هم در ساعات کاری افراد شود. در مفهوم فشار و کشش، یک سیستم ERP همانند یک ابزار کارآمد در اتحاد منابع و سودآوری برای کمپانی عمل می کند. از طریق ERP، یک مدیرِ تصمیمات می تواند بطور واضح، نقاط قوت و ضعف عملیات خرید را بفهمد. برای برقراری یک محیط واقعی خرید، متدلوژی پروسه شبکه‏ای تحلیلی(ANP)، تکنیک برای ارجحیت سفارش توسط شباهت با راه حل ایده‏آل (TOPSIS)  و برنامه ریزی خطی (LP) بطور موثری در پروسه انتخاب فروشنده به کار می روند. از ANP  و TOPSIS برای محاسبه وزن ارزش استفاده شده و به فروشندگان رتبه بندی می دهد؛ LP بطور موثری مقدار سفارش را به هر فروشنده‏ای اختصاص می دهد. در نتیجه، چهار فروشنده‎ی بردهای کامپیوتر شخصی، سفارش ۱۲۰۰، ۷۲۷، ۱۰۰۰ و ۷۳ قطعه را می گیرند.

کلید واژه ها: ERP، ANP، TOPSIS، برنامه ریزی خطی، انتخاب تامین کننده، فشار و مفهوم کشش

  1. ۱. مقدمه

ERP یک سیستم اطلاعات برای برنامه ریزی و ادغام تمام زیر مجموعه های  سازمانی از جمله امور مالی، خرید، تولید، منابع انسانی و فروش می باشد. (Yang, W u , & Tsai, 2007).

ERP به طور موثر تامین هزینه های زنجیره ای را کاهش می دهد، زمان تولید را کوتاه تر، کیفیت محصولات، ارائه خدمات بهتر به مشتری، و توازن عرضه و تقاضا پیش بینی شده را بهبود می بخشد.

شکل ۱ ERP یکپارچه سازی سیستم است که شامل بخش های اصلی سرمایه گذاری که نیاز به پیوند و یکپارچه سازی می باشد. به طور موثر اجرای یک سیستم ERP از خریدار به تولید کننده می تواند هزینه های قابل توجه و مقدار قابل توجهی از زمان را کاهش می دهد. Theodorakopoulos, 2008) & ,Tarantilis, Kiranoudis)

انتخاب تامین کننده و  تخصیص سفارش مهم ترین مسائل مربوط به بخش خرید از شرکت است، و این دو خصیصه می تواند برای یک سیستم ERP یکپارچه برای بهینه سازی خرید محیط زیست موثر باشد انتخاب تامین کنندگان مناسب، نه تنها مزایای قابل توجهی برای شرکت ها به ارمغان می آورد، بلکه رضایت مشتریان را نیز افزایش می دهد.

چین، لین و هوانگ (۲۰۰۶) مشکل انتخاب تامین کننده مشکل گروه تصمیم گیرنده تحت معیارهای متعدد، و همچنین به عنوان داده های نامشخص و مبهم است.

تولید کنندگان باید همکاری و یا تعامل با تامین کنندگان برای به حداکثر رساندن بهره وری و به حداقل رساندن هزینه کل داشته باشند (Chou &  Chang, 2008).

در گذشته، قیمت به دلیل کاهش هزینه دلیل اصلی برای انتخاب یک منبع بوده که توجه اصلی برای تصمیم گیرنده بوده است. بنابراین، در سناریو های سنتی، فروشنده پایین ترین قیمت بدون شرطی، به منظور کسب سفارشات بیشتر از مشتریان فراهم می کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد