دانلود مقاله لاتین حسابداری ترجمه شده نظریه ساختاری تحقیقات حسابداری: نرم افزار و کاربرد

مشخصات محصول
قیمت:19000تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۱۴

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۹

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۲۷ صفحه فایل WORD

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی) 

کد محصول: h83

عنوان فارسی:

مقاله لاتین حسابداری ترجمه شده نظریه ساختاری تحقیقات حسابداری: نرم افزار و کاربرد

عنوان انگلیسی:

Structuration theory in accounting research: Applications and applicability

چکیده فارسی:

از زمانی که تئوری ساختاری گیدنز (ST) از ۲۵ سال پیش به مقالات حسابداری معرفی شد،  موقعیت خود را به عنوان یکی از مکاتب مهم فکری استفاده شده برای کشف حسابداری به عنوان پدیده های سازمانی، اجتماعی و سیاسی  تقویت نموده است. هدف از این مطالعه بررسی این است که چطور ST به کار گرفته می شود ، و می تواند در مقالات به نحو  قابل توجهی. مورد استفاده  قرار گیرد. به طور کلی، بررسی  ۶۵ مقاله منتشر شده ، نشان می دهد که نه تنها ST برای  به چالش کشیدن مفروضات  ویژگی های “ذاتی و کاربردی سیستم های حسابداری مشخص کننده پژوهش های جریان اصلی مفید است ، بلکه دیگر منابع تئوری های جایگزین.را نیز توسعه می دهد. با این حال، بررسی ما نیز نشان دهنده محدودیت های مختلف است. از جمله این که جامعه حسابداری واقعا به عنوان یک جمع توسعه دهنده درک ساختاری  شیوه های حسابداری کار نمی کند  و بیشتر محققان  معتقدند که ST بی چون و چرا به عنوان یک نظریه مورد قبول می باشد. ما همچنین دریافتیم که محققان حسابداری هنوز در حال توسعه درک متقابل از چگونگی تفسیر ST (به عنوان مثال عدم وضوح مفهوم و حتی وجود ناسازگاری و تناقض)،هستند و یا چگونه روش های ST  در پژوهشهای تجربی ارائه می شود. بر اساس این محدودیت ها، و شناسایی تعدادی نقاط سیاه و سفید” در مقالات،  ما با جهت گیری های گوناگونی برای تلاش های  علمی آینده مواجهیم. در قرن پیش رابرت اسکاپان ، نظریه ساختاری گینز را در زمینه حسابداری پژوهش معرفی نمود و شروع به ادامه و رشد چنین اثاری نمود.

کلمات کلیدی –  نقد و بررسی  مقالات نظریه ساختاری اجتماعی ، حیاتی گیدنز

مقدمه

در واقع  امروزه در مقالات حسابداری  ـ ST-  متشکل از حدود ۶۵ مقالات چاپ شده تبدیل به یکی از روش های مورد استفاده برای کشف حسابداری به عنوان یک پدیده سازمانی، اجتماعی و سیاسی شده است. در این مقاله  ما مجموعه ای از بررسی های انتقادی را قرار داده و راههای بالقوه را برای آینده نشان دادیم . در واقع  تعداد اندکی از چنین بررسی هایی در حال حاضر انجام شده است . به عنوان مثال  Englund و همکاران. (۲۰۱۱) به تازگی در مورد گذشته  حال  و آینده مقالات حسابداری مبتنی بر ST-  با تمرکز اصلی بر روی سهم عمده و محدودیت های این مقالات در رابطه با دیگر جریان های تفسیری و انتقادی تحقیقات حسابداری تحقیق نموده اند. در موارد دیگر  محققان حسابداری این مقالات با تمرکز بر مسائل تجربی خاص یا دامنه انها ، از جمله Ahrens و چاپمن (۲۰۰۷)  در مورد مسائل مربوط به پاسخگویی، بحث نمودند  و Meira و همکاران  (۲۰۱۰) روابط بین شرکت ها را بررسی نمودند.به طور خاص هدف این مقاله عبارتست از: ۱ـ ارزیابی اینکه چگونه این مقالات، مفاهیم کلیدی ST و فرضیات به کار گرفته شدن را هم از نظر تئوری و هم از نظر روش شناسی ارائه می دهند ، و تجزیه و تحلیل این موضوع که تا چه حد جامعه حسابداری به عنوان یک جمع برای سرمایه گذاری بر روی این ایده های اصلی کار می کند و (ب) اشاره به پتانسیل های نسبتا ناشناخته در کار مقالات  حسابداری ST- گرا و مبتنی بر ان برای شناسایی فرصت هایی برای تحقیقات آینده .به طور کلی، تجزیه و تحلیل چگونگی استفاده از  ST نشان دهنده چهار موضوع کلیدی منعکس کننده تغییرات  بزرگ و تا حدی عجیب در مقالات است.

آنها عبارتند از: (الف) چگونه مفاهیم اصلی ST فردی ذکر شده اند و  به مفهوم حسابداری تبدیل شده اند، (ب) استراتژی های پژوهش به تصویب رسیده که  از ST در تحقیقات حسابداری استفاده می کند ، (ج) چگونه محققان حسابداری داده ها را در جمع آوری و تجزیه و تحلیل، ساختاردهی فرآیندها،استفاده می کنند و (د) چگونه جامعه حسابداری به عنوان یک جمع برای سرمایه گذاری بر روی این ایده ها و پیش فرض های ST کار کرده است. بر اساس تجزیه و تحلیل کمی و کیفی این زمینه ، ما به این نتیجه رسیدیم که مقالات به عنوان یک کل دیده می شوند که از چند بخش مهم تشکیل شده اند و در مفهوم بزرگ حسابداری  ، نه از طریق معرفی یک دوگانگی چشم انداز و توسعه چند موضوع مهم پژوهشی ساخته شده، مانند (سیستم) پاسخگویی به کار گرفته می شوند . ما همچنین تعدادی از محدودیت ها، از جمله، عدم وضوح مفهوم و محدودیت های انباشته پیشنهاد شده را برای تحقیقات آینده شناسایی نمودیم. ادامه مقاله ما به شرح زیر است. بخش بعدی خلاصه ای از مفاهیم اصلی و استدلال های مفهومی آثار گیدنز را ارائه می دهد. بعد، ما توضیح می دهیم که چطور مقالات مورد بررسی، جمع آوری شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند ، و پس از ان یافته های سازمان یافته را در مورد  چهار موضوع (ذکر شده در بالا) بیان می کنیم. در بخش نتیجه گیری، ما در مورد یافته ها و هدف  تعدادی از راه های ممکن برای تحقیقات آینده بحث می کنیم.

نظریه ساختاری گیدنز “: یک بررسی کلی ـ در زیر، ما برخی از ویژگی های کلیدی ST را مطرح خواهیم کرد.  ما با ترسیم مفاهیم اصلی و پیش فرض های توسعه یافته در نخستین آثار گیدنز ‘شروع کرده و سپس نوشته اخیر او را بررسی خواهیم نمود.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد