مقاله انگلیسی ترجمه شده عملکرد مهندسی تولید برای برآورد هزینه

سال نشر: —–

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۷

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۱۶ صفحه فایل WORD

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی) 

کد محصول:h137

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده عملکرد مهندسی تولید برای برآورد هزینه

عنوان انگلیسی:

ENGINEERING PRODUCTION FUNCTIONS FOR COST ESTIMATION

چکیده فارسی:

در مواردی که استراتژی شرکت مبتنی بر تنوع محصولات است یا اینکه صرفه‌جویی از طریق تنوع‌بخشی به محصولات و سیستم‌های ثبت اطلاعات به اندازه کافی پیشرفت نکرده باشند، برآورد هزینه را باید با استفاده از اطلاعات موجود انجام داد که در نتیجه آن خروجی‌های محدودی نیز بدست خواهیم آورد. در این تحقیق به تجزیه و تحلیل سیستم‌های اطلاعاتی در چنین شرایطی می‌پردازیم. این نوع برآورد هزینه را بر روی تولید سیم‌های مقاوم الکتریکی اجرا کردیم که بیش از هزار نوع خروجی داشته‌اند. در تحلیل علت و معلولی، فرایند زمانی را به عنوان محرک هزینه برای تخصیص هزینه سربار در نظر گرفته‌ایم.بخاطر نبود اطلاعات جاری درباره آن دسته از مراحل تولیدی که مبتنی بر نیروی انسانی هستند، از برآوردهای استانداردی استفاده کرده‌ایم که هم سفارش‌های تولید گذشته و هم نظریه عملکرد مهندسی تولید را دربر گرفته است. پیشینه نظریه اقتصادخرد با روایی این عملکردها در تضاد است. ضمنا مسائل مهمی نیز وجود دارد که از آن جمله می‌توان به دشواری در دسترسی به اطلاعات اشاره نمود.اگر چه برای برنامه‌ریزی تولید، این روش‌شناسی را مناسب یافتیم اما روش‌شناسی مذکور برای براورد فرایند زمانی مراحل تولیدی به صورت جداگانه کافی نیست، این در حالی است که توانسته‌ایم به عملکردهای تولیدی دست یابیم که قدرت تشریح بسیار بالایی دارند. این بخاطر وجود خطاهای جبرانی است که در برنامه‌ریزی روزانه اتفاق می‌افتد، اما با این حال در شرایطی که حاشیه سود پایین باشد، هزینه این تفاوتهای جزئی بسیار زیاد خواهد بود. از سوی دیگر، اگر از این عملکردها برای برآورد هزینه و تعیین قیمت استفاده کنیم، هنگامی که سفارش پذیرفته شده باشد ارقام بدست آمده قابل اتکا نخواهد بود.با تمام اوصاف، بصورت کلی استفاده از برنامه‌ریزی برای تعیین ترتیب سفارش‌های تولیدی و در پی آن، بهبود کارایی عملیات و دستگاهها بسیار مفید خواهد بود.

کلمات کلیدی: EPF، برآورد هزینه، برنامه‌ریزی، صرفه‌جویی از طریق تنوع‌بخشی به محصولات، تئوری اقتصاد خرد

  1. مقدمه

در حال حاضر موج بسیار گسترده‌ای از محصولات شرقی به سمت اسپانیا و سایر کشورها سرازیر شده است. قیمت این محصولات بقدری پایین است که رقابت بر روی قیمت را غیرممکن ساخته است. این نشان می دهد که بسیاری از شرکت‌های صنعتی در غرب نیاز به پیشرفت را احساس می‌کنند؛ این نیاز به پیشرفت تنها برای رشد نیست بلکه گاهی نیز برای بقا در بازار است.

به کمک شرکت‌های مشاوره‌ای، تلاشهای زیادی در جهت یافتن راه حلی برای این مسائل صورت گرفته است. برای تهیه سیستم‌های کامپیوتری گسترده که معمولا بنام برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) معروف هستند، زمان و هزینه‌های بسیار گزافی صرف می‌شود. این سیستم‌ها گروه‌های کاری گوناگون را با هم ترکیب و هماهنگ نموده و در نتیجه برای تقسیم مسئولیت‌ها و کنترل عملکرد به یک سیستم استثنایی تبدیل می‌شوند.

وجود چنین سیستم‌هایی نشاندهنده پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای است که در تهیه سیستم‌های اطلاعاتی برای مدیریت شرکتها، بخصوص شرکت‌های بزرگ اتفاق افتاده است. این سیستم‌ها علیرغم چنین پیشرفتی، هنوز برای تسهیم هزینه‌های غیرمستقیم در حوزه‌های خاصی دارای ضعف‌هایی هستند. هدف ما این است که برای این مشکل، یعنی تسهیم هزینه‌های غیرمستقیم در شرکت‌هایی که فرایند‌ها و محصولات بسیار زیادی دارند یک راه حل جایگزین پیدا کنیم.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها کوچک و متوسط خواستار چنین سیستم‌هایی هستند و استفاده از این سیستم‌ها را آغاز کرده‌اند، زیرا آنها بطور کلی در این برهه زمانی که شرایط دشواری برای بازارها بوجود آمده است، نیاز به اطلاعات را احساس می‌کنند. این فقط بخاطر رشد رقابت بین شرکت‌ها نیست بلکه این موضوع می‌تواند از این حقیقت نشات گرفته باشد که محصولات در آخرین مرحله از چرخه حیاتشان قرار دارند و این امر بر نتایج اقتصادی نیز اثر منفی خواهد داشت و در نتیجه موجب کاهش بهره‌وری و جریانات نقدی خواهد شد. حساب باز کردن روی سیستم‌های اطلاعاتی که قادرند با تمام شرایط احتمالی سازگار شوند، یک سرمایه گذاری بلندمدت است. مدیرانی که اینگونه فکر می‌کنند روی این سیستم‌ها حساب باز می‌کنند و به همین خاطر، انتظار رویارویی با هرگونه پیشامدی در آینده را دارند. اما مدیرانی که اینگونه نمی‌اندیشند باید با عواقب تصمیماتی که بر مبنای اطلاعات نامربوط اتخاذ می‌کنند، روبرو شوند.

در این تحقیق اهمیت داده‌ها و اطلاعات در اتخاذ تصمیمات کارا را تشریح می‌کنیم. اگر چه این اطلاعات همواره بطور مطلق مربوط نیستند، اما در صورت گزارش کیفیت داده‌ها و خطاها، بسیار مفید خواهد بود. برای وجود خطاها نیز دلایلی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از: کیفیت پایین داده‌ها، یکپارچگی داده‌ها یا پردازش‌های اشتباه و غیره.

این تحقیق یک چشم انداز چندرشته‌ای دارد و در آن از مدل‌های رایجی استفاده شده است که هم در سطوح فنی و هم در سطوح اقتصادی پذیرفته شده‌اند. اهمیت چشم انداز چندرشته‌ای بخاطر این حقیقت است که این تحقیق بر حداکثر یکپارچه سازی داده‌های فنی پیش از برآورد هزینه‌ها مبتنی است. بنابراین هر چند تمرکز تحقیق ما بر حسابداری داخلی است، اما کلیت تحقیق بر نظریه اقتصاد خرد نئوکلاسیک استوار است؛ حسابداری داخلی هم به عنوان یک نقطه شروع، نیاز به فناوریها در گردآوری و پردازش اطلاعات را نشان می‌دهد. بوسیله این مبنای تحقیقی، عملا می‌توان اصول نظری را در واقعیت‌های جاری در یک شرکت بررسی کرد. از آن جهت انجام چنین کاری امکانپذیر است که بین رشته‌های گوناگونی که هدف مشترکی در مطالعاتشان دارند، یک رابطه وجود دارد: شرکت.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد