مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده : اثر شیوه های مدیریت منابع انسانی بر روی انگیزه و یادگیری کارکنان

مشخصات محصول
قیمت:17500تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۱۵

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۱

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۱۵ صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول: M624

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده :  اثر  بر روی انگیزه و یادگیری کارکنان

عنوان انگلیسی:

The Effects of Human Resource management Practices on Employees‟ Motivation and Retention.

چکیده فارسی:

موضوع این مقاله انگیزه ی منابع انسانی می باشد که به عنوان یکی از مهم ترین راه های توسعه ی سازمانی شناخته شده است. انگیزه یکی از مفاهیم مهم در توسعه ی منابع انسانی در بسیاری از سازمان ها می باشد، معمولاً انگیزه برای یک کارمند یک ویژگی خاص است و عملکرد او را تا حد بالایی افزایش می دهد. این به دلیل این است که شرکت هزینه زیادی صرف جلسات آموزش وتفریحی برای ایجاد انگیزه برای کرکنان می کند، انگیزه می تواند به عنوان میل به تفهیم و جلو بردن یک فرد نسبت به کاری است که انجام می دهد. به عنوان مثال هنگامی که فرد به یک کار مواجه است، انگیزه است که تعیین می کند که فرد وظیفه ی خاصی را باتوجه به الزامات آن با علاقه انجام دهد. علاوه بر این عدم وجود انگیزه منجر به عملکرد پایین و از دست دادن رقابت و در نتیجه از دست دادن منابع مولد برای سازمان می شود. به همین دلیل است که مدیران استرس این را دارند که سطح بالایی از انگیزه انجام کار در کارکنان وجود داشته باشد. انگیزه نیروی معرکه ای است که باعث رسیدن به اهداف می شود. انگیزه ذاتی و یا اکتسابی می باشد

این اصطلاح به طور کلی برای انسان به کار برده می شود اما به لحاظ نظری می توان برای رفتار حیوانات نیز توصیف شود. ولی این مقاله اشاره به انگیزه در انسان دارد. با توجه به نظریه های مختلف انگیزه ممکن است در یک نیاز اساسی برای به حداقل رساندن درد فیزیکی و یا به حداکثر رساندن لذت ریشه داشته باشد و یا ممکن است شامل نیازهای خاصی مانند غذا خوردن و استراحت و یا یک شیء مورد نظر و یا دلایل دیگری مثل نوع دوستی، خودخواهی، اخلاق و یا اجتناب از مرگ و میر باشد. مفهوم انگیزه نباید با اراده یا خوش بینی اشتباه گرفته شود. انگیزه به احساسات مرتبط است ولی با آن متمایز می باشد.

شما ممکن است قادر به حفظ حقایق در حافظه ی کوتاه مدت خود نباشید ولی چطور بعضی اشخاص را در حافظه ی بلند مدت خود نگه می دارید؟

شرکت های موفق نیاز به پرورش یک محیط کاری خوب دارند به طور کلی که یادگیری کارمندان نیز در سطح بالایی قرار بگیرد. این شامل تمام مراحلی است که یک شرکت می تواند اینکه مطمئن شود کارمند خود یک دلیل برای ترک نکردن شغل خود دارد، انجام دهد. ارتباط مدیریت منابع انسانی با عملکرد کارکنان، یک ارتباط مستقیم است به طوری که افزایش تعهد کارکنان نسبت به سازمان و دیگر اثرات مثبت انگیزه را در پی دارد. ما در حال حاضر یک چهارچوب نظری داریم که در آن اثرات انگیزشی از مدیریت منابع انسانی وجود دارد. استفاده از ایده ی مدیریت منابع انسانی مشروط به شدت آن است.

کلمات کلیدی: انگیزه کارکنان، مدیریت منابع انسانی، عوامل انگیزشی شغلی وعملکرد سازمانی.

اهمیت انگیزه:

انگیزه دارای سه جزء اصلی می باشد:

جزء اول آن همکاری است. هدف ازاین مفهوم یک نیرویی است که در موجود زنده وجود دارد و باعث می شود فعالیت کند. دومین مشخصه انگیزه ی فرد است که طی آن رفتار فردی یک جهت خاصی می گیرد. سومین مشخصه پشتکار می باشد که رفتار فرد را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین هنگامی که یک شخص در یک شغل کار می کند انتظارمی رود که آن شخص برای مدت چندین سال در آن شغل باقی بماند. انگیزه ی انجام کار است که به فرآیند نیرومی دهد و باعث می شود که فرد به اهداف شغلی خود برسد.

برای ایجاد انگیزه در کارکنان، یک سری اقدامات لازم است که مهم ترین آن‌ها به ترتیت زیر می باشد:

۱- شناخت تفاوت های فردی

۲- هدف و نتیجه

۳- مشارکت افراد در تصمیم گیری

۴- رابطه ی بین پاداش و عملکرد

۵- سیستم کنترل از نظر برابری افراد

اگر اصول مدیریتی ما درانگیزه ی کارکنان، غیبت کارکنان و تعهد های سازمانی و میزان تلاش وکار کارکنان را در بر گیرد، ثابت شده است که انگیزه ی کار در کارکنان قادر است حمایت کارکنان در هر گونه تغییر سازمانی را تحت تأثیر قرار دهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد