مقاله انگلیسی حسابداری ترجمه شده : حسابداری مدیریت برای مدیریت ایمنی

مشخصات محصول
قیمت:19500تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۱۵

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۰

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۸ صفحه word

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کد محصول: h198

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی حسابداری ترجمه شده :  حسابداری مدیریت برای مدیریت ایمنی. مطالعه‌ی موردی شرکت ساخت‌وساز اسپانیایی

عنوان انگلیسی:

Managerial accounting for safety management. The case of a Spanish construction company

چکیده فارسی:

حسابداری مدیریت در موسسات می‌تواند نقش مهمی را برای پشتیبانی از مدیریت ایمنی ایفا کند. این امر با فراهم آوردن گزارشات سیستماتیک مناسب جهت پشتیبانی از فرآیند تصمیم‌گیری در حوزه‌ی پیش‌گیری ریسک و منفعت رساندن به ذینفعان داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.

در این مقاله، نخست با توجه به ارائه‌ی اطلاعات سیستماتیک مربوط به هزینه‌ی اقدامات لازم برای اطمینان از بهداشت و ایمنی در محیط کار، ضعف‌های سیستم‌های حسابداری مدیریتی جاری بررسی می‌شود. پس از آن، با مراجعه‌ی خاص به شرکت‌های ساخت‌وساز مدلی از حسابداری مدیریت برای محاسبه، تجزیه‌وتحلیل و کنترل این هزینه‌ها ارائه می‌شود. در نهایت، مطالعه‌ی موردی در شرکت ساخت‌وساز اسپانیایی با تمرکز بر دو پروژه‌ی ساخت‌وساز انجام‌شده در سال ۲۰۰۸ در آندالوزیا (واقع در اسپانیا) اجرا می‌شود. این مقاله نشان داد که هزینه‌های ایمنی و بهداشت اساسی هستند و با درجه‌ی بالایی (بیش از ۹۰%) برای شرکت نامرئی باقی می‌مانند، زیرا اقلامی که این دسته از هزینه را ایجاد می‌کنند درون سایر ثبت‌های حسابداری پراکنده هستند و بنابراین در صورت سودوزیان ناشناخته باقی می‌مانند. بر این اساس، شرکت‌های ساخت‌وساز نیازمند اجرای سیستم حسابداری مدیریت به منظور داشتن اطلاعات مناسب درباره‌ی هزینه‌های ایمنی هستند تا تصمیمات آن‌ها در مدیریت ایمنی به نحو مناسب اتخاذ شود.

کلیدواژه‌ها: جلوگری از حوادث، شرکت‌های ساخت‌وساز، حسابداری مدیریت، هزینه‌های ایمنی، مدیریت ایمنی.

  1. مقدمه

همانگونه که در مطالعات و گزارشات مختلف مستند شده است، میزان آسیب‌دیدگی‌های کاری مربوط به بخش ساخت‌وساز نسبت به سایر حوزه‌ها بسیار بالاتر است (آگیلس بوش وهمکاران، ۲۰۱۴؛ چای و هان، ۲۰۱۳؛ فانگ و همکاران، ۲۰۱۰؛ مانو و همکاران، ۲۰۱۳؛ مارتینز ایرز و هماکران، ۲۰۱۰؛ مونترو و همکاران، ۲۰۰۹) و بسیاری از شرکت‌ها در این حوزه‌ها در معرض هزینه‌های بالای مرتبط با چنین سوانحی هستند. این هزینه‌ها در ماهیت متنوع هستند و شامل هزینه‌های انسانی (که به طور مستقیم قابل اندازه‌گیری نیستند) و مالی برای شرکت‌های این بخش از صنعت و همچنین تمام جامعه است (مرخصی استعلاجی، درمان پزشکی و …) (ابودایه و همکاران، ۲۰۰۶؛ دورمن، ۱۹۹۷). در این راستا، سایر هزینه‌ها مربوط به تاخیر در اجرای پروژه‌ها، صدمه دیدن شهرت شرکت یا زیان سهام بازار هستند (گاسلین، ۲۰۰۵؛ یالون و همکاران، ۲۰۱۱).

بر اساس تحقیق ریچاردسن (۲۰۰۵)، حسابداری مدیریت یا مدیریتی به عنوان ایفاکننده‌ی نقشی فعال در ارزیابی پروژه، طرح‌ریزی استراتژیک و روابط با ذینفعان نامیده می‌شود، بنابراین گستره‌ا‌ی موثر و دامنه‌ا‌ی از روش‌ها و تکنیک‌ها در این حوزه انجام می‌شود. چنین موردی مدیریت ریسک ایمنی در محیط کار است، جایی که حسابداری مدیریتی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای تصمیم‌گیری استفاده‌کنندگان داخلی و مدیریت روابط با ذینفعان فراهم نماید.

همانگونه که تاپورا و همکاران (۲۰۱۵) بیان نمودند، رویکرد حسابداری مدیریت یک عامل اصلی در تصمیم‌گیری مدیریتی برای ایمنی کار است، خصوصا هنگامی که سازمان در بخش ایمنی سرمایه‌گذاری می‌کند می‌تواند اطلاعات را برای سازمان فراهم نماید.

همانطور که در تحقیق بیمانی (۲۰۰۹) مشاهده شد، ارتباط میان حسابداری مدیریت و مدیریت ریسک برای گستره‌ی اندکی در ادبیات دانشگاهی مورد خطاب قرار داده شده است. با این وجود، «توان بالقوه‌ی مفاهیم ریسک به منظور ایجاد اقدامات عملی مدیریتی بر مبنای ظرفیت آن‌ها در واحدهای فنی، تحلیلی و قابل محاسبه تفسیر می‌شود» و … «موسسات نه تنها در جست‌وجوی کنترل‌های لازم برای ریسک هستند بلکه به دنبال استقرار چنین کنترل‌های شفاف و قابل‌مشاهده برای ایجاد مشروعیت سازمانی بیش‌تر نیز هستند». بری و همکاران (۲۰۰۹) ارتباط میان کنترل مدیریت و مدیریت ریسک را به عنوان یک موضوع در حال ظهور در تحقیق کنترل مدیریت انجام و مورد بررسی قرار دادند. در این رابطه، اسماعیلی و هالوئل (۲۰۱۲) حوزه‌های تحقیقاتی جدیدی ارائه نمودند که ممکن است عملکرد ایمنی را با یکپارچه‌سازی داده‌های ایمنی و ایجاد مدل‌های اطلاعاتی و همچنین استفاده از شاخص‌های پیشرو عملکرد ایمنی در میان سایر عوامل ارتقا دهد (هالوئل و همکاران، ۲۰۱۳؛ حسنین و هانا، ۲۰۰۸؛ ایکپه و همکاران، ۲۰۱۲؛ کو و میلز، ۲۰۱۰). به علاوه، تحقیق در هزینه منفعت رویکردهای ایمنی به اعضای بازار کمک خواهد کرد تا برنامه‌های نیرومندتری را با بودجه‌های محدودشده داشته باشند (هینزه و همکاران، ۲۰۱۳).

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد