مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده : تاثیرات بازاریابی سبز در ایجاد وجهه شرکت در کسب وکارهای خرده فروشی

مشخصات محصول
قیمت:15000تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه انگلیسی:  ۷

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۳ صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول: M552

عنوان فارسی:

مقاله  انگلیسی مدیریت ترجمه شده :  تاثیرات بازاریابی سبز در ایجاد وجهه شرکت در کسب وکارهای خرده فروشی

عنوان انگلیسی:

Green marketing’ functions in building corporate image in the retail setting☆

چکیده فارسی:

این تحقیق به بررسی رابطه بین بازاریابی سبز، وجهه شرکت و تمایل به خرید در خرده فروشی ها از دیدگاه مصرف کننده می پردازد. در مجموع ۳۸۹ پرسش نامه قابل استفاده از مصرف کنندگان زن به دست آمد. این مصرف کنندگان، مشتریان اصلی خرده فروشان منتخب(مثلا فروشگاه ها)در سئول پایتخت کره جنوبی بودند. داده ها با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی و مدل معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار LISREL 8/8 مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند.نتایج تحقیق تایید کرد که وجهه شرکت از سه عامل تشکیل شده است که عبارتند از:مسئولیت اجتماعی، وجهه محصول و اعتبار شرکت. در مدل برآورد، بازاریابی سبز تاثیر مستقیم بر مسئولیت اجتماعی و وجهه محصول دارد. به طور خاص، عامل مسئولیت اجتماعی به عنوان یک واسطه نقش مهمی در تاثیر بازاریابی سبز بر محصول یا اعتبار شرکت دارد.سه عامل وجهه سازمانی، وجهه محصول و اعتبار شرکت مستقیما بر روی تمایل به خرید تاثیر می گذارند، در حالی که مسئولیت اجتماعی به صورت غیر مستقیم بر تمایل به خرید تاثیر می گذارد. در این مطالعه مفاهیم مدیریتی در زمینه عملکرد بازاریابی استراتژیک و به منظور ایجاد وجهه شرکتی بر اساس بازاریابی سبز مورد بحث قرار می گیرد.

کلمات کلیدی: وجهه سازمانی،بازاریابی سبز، وجهه محصول، خرده فروشی، کره

۱-معرفی و مقدمه

امروزه دنیا درباره چگونگی استفاده بهینه از منابع طبیعی و محیطی برای سرعت بخشیدن به صنایع با موتورهای سبز به چالش کشیده شده است. براین اساس مسئولیت اجتماعی مصرف کنندگان در قبال محیط زیست افزایش یافته است که این به مسئولیت اجتماعی مصرف منجر شده است و موضوعاتی مانند: ذخیره انرژی، محصولات دوستدار محیط زیست، تفکیک زباله ها و یا بازیافت در این زمینه مطرح می شوند(بازاریابی سبز، ۲۰۱۰، هانپا، ۲۰۰۷).کسب و کارهایی که در کشورهای خارجی به فعالیت و تجارت می پردازند، به این نتیجه می رسند که برای تبدیل شدن به شهروندانی خوب باید در کشور حوزه فعالیت، برای خود اعتبار و شهرت به دست آورند(چاپل و مون، ۲۰۰۵).  به علاوه، افزایش نظارت های جهانی بر کسب و کارها(مانند سازمان های غیر انتفاعی و شرکت های سرمایه گذاری اخلاقی) و همچنین افزایش استانداردهای فعالیت های کسب و کار شرکت ها را مجبور کرده است که در بازار جهانی بیشتر به مسائل  CSR(مسئولیت اجتماعی شرکتی) بپردازند(چاپل و مون، ۲۰۰۵).

به همین ترتیب، کره در آسیا یکی از پیشروان طرح های ابتکاری و موقعیت یابی برای سرمایه گذاری در تغییر خط مشی ها و افزایش آگاهی مشتریان درباره مفهوم “مصرف سبز” است(خریدهای سبز، ۲۰۰۹). به صورت خاص، دولت کره با داشتن چشم انداز “رشد سبز” توجه مخصوصی به سازگارهای محیطی مانند: ذخیره انرژی، مصرف سبز یا مصرف دوستدار محیط زیست دارد. با توجه به این شرایط در بازار، بیشتر شرکت ها از جمله فروشگاهایی مانند lotte، shinsegae و hundae بیش از پیش تلاش می کنند که با ایجاد مسئولیت اجتماعی در خود، فعالیتهای راهبردیی با تمرکز بر محصولات دوستدار محیط زیست را شروع کنند  تا به این ترتیب مفهوم مصرف سبز را تسهیل کنند(eco-friendly، ۲۰۰۹، lotte department store، ۲۰۰۹). باور فراگیر در میان مصرف کنندگان این است که مصرف سبز به عنوان یک ضرورت در زندگی روزانه محسوب می شود همان وطر که ازتباطات جهانی این روند را منعکس می کند. بنابراین  درک مشتریان از بازاریابی سبز برای حفظ وجهه مناسب از شرکت نسبت به بازاریابی سنتی به مسئله ای ضروری  ومهم تری تبدیل شده است.

با وجود محبوبیت بازاریابی سبزبه عنوان یک ابتکار استراتژیک در کره، اطلاعات کمی درباره تاثیر این موضوع بر عکس العمل مصرف کنندگان در کسب و کارهای خرده فروشی وجود دارد. تمرکز اصلی بیشتر محققان و پژوهشگران در کره بر روی شرایط اقتصادی(مانند (تولید ناخالص داخلی)GDP) و ارتباطش با بهره وری از انرژی و انتشار گاز CO2 توسط کاخانجات صنعتی است(jin؛ ۲۰۰۷، kim، ۲۰۰۲ و …). آنها نشان می دهند که رشد اهصادی از پایداری صنعتی حمایت می کند و نشان می دهد که حفاظت از انرژی بذون فشرده سازی رشد اقتصادی  در اجرای باند مدت امکان پذیر است. در غیر این صورت، بسیاری از خرده فروشانی که از بازاریابی سبز استفاده می کنند نه تنها به دلیل تعهداتشان به جامعه بلکه به این دلیل که عمل کردن به مسئولیت های اجتماعی شرکت در کره برای مشتریان مهم است، برانگیخته می شوند که به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند. بنابراین بازاریابان کسب و کارهای خرده فروشی نیازمند آن هستند که برای ترسیم نقشه بازاریابی استراتژیک خود ،از اثربخشی ادراکات مصرف کنندگان آگاهی داشته باشند.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد