مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده اثر بحران اقتصادی بر رفتار قیمت بلیط های هواپیمایی

مشخصات محصول
قیمت:14000تومان
دسته بندی: ,

سال نشر: ۲۰۱۵

تعداد صفحه انگلیسی: ۶

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۱۹  صفحه  WORD

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول: M542

عنوان فارسی:

مقاله  انگلیسی ترجمه شده  اثر بحران اقتصادی بر رفتار قیمت بلیط های هواپیمایی. تجزیه و تحلیل مورد مطالعه ی مسیر نیویورک مادرید

عنوان انگلیسی:

The effect of the economic crisis on the behaviour of airline ticket prices. A case-study analysis of the New YorkeMadrid route

چکیده فارسی:

اثر عوامل خارجی مانند وضعیت اقتصادی در شرکت های هواپیمایی بر رفتار قیمت بلیط ها در ادبیات تخصصی مورد بررسی قرار نگرفته است. در این مقاله، ما به تجزیه و تحلیل اثر بحران اقتصادی بر رفتار قیمت ها در طول زمان از طریق انواع مختلفی از واسطه های میپردازیم. ما تصمیم به بررسی مسیر خاص مادرید به نیویورک به دلیل تقاضای بالای آن داریم که برای ما تعداد کافی از پروازها را  فراهم می کند و آن برای هر دو مورد کسب و کار و سفرهای تفریحی استفاده می شود. ما، به منظور تکرار رفتار مسافران واقعی زمانی که بلیط خود را رزرو میکنند از کرایه های رفت و برگشت خریداری شده به شکل آن لاین در دو ماه قبل استفاده میکنیم. ما پروازهای سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ که در در ۱۸ ژوئن رفت و بازگشت هشت روز بعد در ۲۶ ژوئن بوده است را، به منظور اجتناب از زمان اوج تعطیلات انتخاب میکنیم. نتایج نشان می دهد که بحران اقتصادی بر رفتار قیمت ها هم از نظر سطح قیمت و هم از نظر پراکندگی قیمتها، با افزایش واضح در سطح قیمت ها و کاهش پراکندگی قیمت ها اثر میگذارد. علاوه بر این، بحران اقتصادی، افزایش قابل ملاحظه ی معمول در قیمت های متوسط را با توجه به تاریخ پروازها کاهش میدهد.

  1. ۱. مقدمه

استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال برای فروش و پیدا کردن اطلاعات، مصرف کنندگان را قادر ساخته است کنترل بیشتری داشته و طیف وسیع تری از محصولات و قیمت ها را ببینند. بدون شک بزرگترین جاذبه ی جستجو در اینترنت امکان یافتن قیمت های پایین تر است، از این رو در سال های اخیر پژوهش بازاریابی اینترنتی بیشتری در موضوع قیمت گذاری وجود داشته است. اینترنت منجر به ظهور سه نوع از خرده فروشان شده است: خرده فروشان اینترنتی بازی های اینترنتی؛ خرده فروشان سنتی یا آفلاین؛ و خرده فروشان چندگانه (Zettelmeyer، ۲۰۰۰).

احتمالا بخش که در آن ظهور اینترنت بیشترین تاثیر را در رفتار قیمتی اش داشته است صنعت هواپیمایی است. صنعت هواپیمایی با استفاده از قیمت گذاری پویا و مدیریت درآمد سیستم کار میکند (RM)، و این سیستمهای RM اغلب شامل شیوه های تفاوت قیمتهای موقتی هستند (Mantin و کو، ۲۰۰۹). قیمت گذاری فرار به منظور کاهش اثر رفتار مصرف کننده و خرید زمان در درآمد آنها، معمول است. در ادبیات قیمت گذاری خطوط هوایی دو نقطه ی تمرکز اصلی وجود دارد: تجزیه و تحلیل عوامل اصلی موثر هم بر پراکندگی قیمت و هم بر رفتار قیمتها در طول زمان. در مورد، عوامل اصلی موثر بر پراکندگی قیمتها، تبعیض و یا تفاوت قیمتها، تقاضای نامشخص و ظرفیت هزینه ها در نظر گرفته میشود. در مورد دوم، مناسب ترین تحقیق مرتبط با شیوه های مدیریت درآمد است. چند مقاله در این باره نتیجه گیری کرده اند که نزدیک بودن تاریخ پروازها باعث افزایش هر دو قیمت ها و تنوع آنها میشود (Gillen و Mantin، ۲۰۰۹).

علاوه بر این، لازم است این واقعیت را مدنظر داشته باشیم که انواع مختلفی از خرده فروشان وجود دارد و رفتار آنها هم متفاوت، و هم منعکس کننده رقابت در سراسر کانال های متفاوت است. در این مفهوم، زتلمیر (۲۰۰۰) نشان داده است که سطوح مختلف قیمتها بین خرده فروشان توسط رقابت بین کانال های متفاوت با انگیزه های متفاوت نشان داده میشود، در حالی که پراکندگی قیمت ها نشان دهنده رقابت در هر کانال است. بنابراین، در این مقاله ما به تجزیه و تحلیل هر دو مورد رقابت بین کانال ها و درون هر کانال می پردازیم.

از نظر تجزیه و تحلیل سطح قیمت ها و پراکندگی چندین مقاله وجود دارند که به بررسی عوامل اصلی و توضیح این رفتارها پرداخته اند. گاگرو و پیگا (۲۰۱۰)  رابطه ی بین قیمت گذاری و ساختار بازار را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند، در حالی که گاگرو و پیگا در (۲۰۱۱)رابطه ی بین ساختار بازار و پراکندگی قیمت ها را نیز در نظر گرفته اند، و به این نتیجه رسیدند که رقابت و پراکندگی قیمت همبستگی منفی داشته و کرایه ی پروازهای خروجی در کریسمس و عید پاک به طور متوسط پراکندگی کمتری دارند. برگانتینو وای کاپوزا (۲۰۱۵) شواهد تجربی از نوع رقابتی تبعیض قیمتها را یافته است. الدریچی (۲۰۱۰) به این نتیجه رسیده که پراکندگی قیمت ها معمولا با مخلوطی از عناصر مانند تمایز محصول، شرکت ها و ناهمگونی مصرف کننده، عدم اطمینان تقاضا، محدودیت ظرفیت ها، پیک تقاضا، عدم تقارن اطلاعات و هزینه های جستجو ایجاد می شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد