مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده: پیچیدگی در محیط کسب و کار

دسته بندی:

قیمت: 10000 تومان

تعداد نمایش: 503 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۱

تعداد صفحه انگلیسی

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۱۷ صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول:M45

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده: پیچیدگی در محیط کسب و کار

عنوان انگلیسی:

Complexity in business environments

چکیده فارسی:

این مقاله مفهوم پیچیدگی را از نقطه نظر معرفت شناختی تجزیه و تحلیل می کند و تفاوت بین پیچیدگی (پیچیدگی ضمنی) و پیچیدگی (پیچیدگی فرآیندی) را  به صورت کاملا متمایز مطرح می کند. در این مقاله به بررسی برخی پیامدهای سازمانی از نقطه نظر پیشرفت و پیچیدگی های روز افزون در محیط های سازمانی، پرداخته می شود. در هر حال مدیریت باید با پیچیدگی در سه سطح متفاوت –داخلی، محیط های واکنشی و محیط های ضمنی کنار بیاید. نویسندگان یک مدل از توانایی های مدیریتی را از نظر الزامات پیچیدگی و بررسی مختصر برخی از پیامدهای این مدل برای یادگیریهای سازمانی و شایستگی فرآیند های ساخت پیشنهاد کردند.

پیچیدگی سازمان ها و محیط های آن موضوع مشترک در ادبیات مدیریت است. در حدود بیش از ۲۵ سال است که دانشمندان استدلال کرده اند که محیط های سازمانی در حال پیچیده تر شدن هستند علل این افزایش در پیچیدگی ها شامل افزایش رقابت، بی نظمی(یا مقررات بیشتر)، بین المللی شدن و شتاب گرفتن تغییر تکنولوژی می باشد. دیگر نویسندگان پیامدهای مدیریتی را از بوجود آوردن پیچیدگی ها –الزامات یادگیری- تجزیه و تحلیل کرده اند.

با این حال تنها چند مطالعه مدیریتی به صراحت، ماهیت پیچیدگی و پویایی آن را تجزیه و تحلیل کرده است. نویسندگان به این اشاره می کنند که حد اقل دو معنی اساسا متفاوت برای پیچیدگی وجود دارد، و این دو مفهوم هر کدام نتایج مختلفی برای تئوری سازمان دارند. بخش اول این مقاله به تعریف چگونگی این دو مفهوم از پیچیدگی می پردازد.بخش دوم کاوشی در چگونگی پیچیدگی و همچنین درک چالش های مدیریتی انجام می دهد .بخش سوم به بررسی پیامدهای قیاسی تئوری مدیریت و عملکرد می پردازد.

۱٫نگاهی دقیقتر به پیچیدگی

فرض کنید که سازه لگو مانند دارید و باید به دو وظیفه عمل کنید.

-با بلوک های در دسترس بزرگترین برج محکم و ثابت را بسازی.

-با بلوک های در دسترس بهترین اسباب بازی را برای کودکان بسازید.

پس از شروع، شما متوجه خواهید شد که این دو تمرین دو چالش کاملا متفاوت است. به منظور ساختن بزرگترین برج مقاوم با بلوک های داده شده باید چندین طرح برج را تجزیه و تحلیل کرده و با مجموعه ای از محدودیت ها مقایسه کرد تعریف این فعالیت واضح است. الگوریتم هایی که وجود دارند قادر به کشف بهترین راه برای انجام کار هستند تمام پارامترهای مرتبط تنظیم شده و موضوع بحث نیستند.