مقاله ترجمه شده مجموعه دستورالعمل های کامپیوتری سطح بالا(HISC): معماری کامپیوتر با استفاده از واصف دستور اجرایی

دسته بندی:

قیمت: 10000 تومان

تعداد نمایش: 407 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۲

تعداد صفحه انگلیسی:۱۰

تعداد صفحه ترجمه فارسی:    ۱۸     صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

 

کد محصول:CM1

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده مجموعه دستورالعمل های کامپیوتری سطح بالا(HISC): معماری کامپیوتر با استفاده از واصف دستور اجرایی

عنوان انگلیسی:

A computer architecture using operand descriptor

چکیده فارسی:

محاسبات از طریق پردازش مقدار زیادی از داده ها با توجه به محاسبات ابری امروزی انجام می گیرد. امروزه داده ها تنها ارقام نبوده بلکه اطلاعاتی می باشند که می بایست بطور مناسب حفاظت شده و به آسانی قابل انتقال باشند، اما مدل دستوری مبتکرانه ون نیومن از نظر معماری، آن ها را پشتیبانی نمی کند. این فرایند ما را به سمت معماری جدیدی به نام ( مجموعه دستورالعمل های کامپیوتری سطح بالا) هدایت می کند، تا نشانه ها را به دستورات اجرایی مجزا در ارتباط با دستورالعمل ها به منظور پردازش کارامد و موثر محاسبات امروزی مرتبط سازد. دستور HISC ( مجموعه دستورالعمل های کامپیوتری سطح بالا) شامل کدهای عملیاتی (opcode) بوده، و شاخص مرتبط به دستور اجرایی مبدا یا مقصد توسط واصف دستورات اجرایی مد نظر قرار می گیرد، که شامل مقادیر یا نسبت هایی در ارتباط با دستور اجرایی می باشد. این مقدار و نسبت ها  قابل دسترسی بوده و موازی با مراحل اجرایی، قابل پردازش می باشند که به معرفی سیکل ساعتی صفر یا پایین، موارد بالاسری می پردازد. برنامه نویسی مقصود گرا (OOP)  نیازمند کنترل دسترسی دقیق داده ها می باشد. مدل جاوا، jHISC، به اجرای برنامه های مقصودگرا جاوا، نه تنها سریعتر از نرم افزار jHISC  می پردازد، بلکه حاوی دستوراتی در سیکل پایین تر نسبت به پردازشگرهای جاوا سخت افزاری می باشد. ما همچنین به طرح توسعه آینده در ارتباط با واصف دستورات اجرایی فراتر از برنامه نویسی مقصود گرا (OOP) می پردازیم.

۱٫ مقدمه

از زمان معرفی کامپیوترها، معماری کامپیوتر به طور معمول بر مبنای معماری وان نیومن، به همراه مفهوم دستگاه برنامه ذخیره کننده می باشد. در این مدل، الگوریتم حل مسئله توسط یک سری از دستورات کامپیوتری نشان داده می شود، که به منظور دستکاری داده ورودی و تولید داده خروجی به اجرا در می آید. دستوراتی که به همراه داده های دستکاری شده به اجرا در می آیند، در حافظه ذخیره می گردند. این دستورات به صورت متوالی به اجرا در می آیند تا زمانی که شاخه گزینی و جا به جایی اهداف با توجه به دستورات کنترل برنامه روی دهد به صورتی که این شاخه ها و انشعابات شرطی با هم در تلاقی باشند. علاوه بر این دستورات I/O  برای تعامل با موارد بیرونی وجود دارند.

دستور معماری کامپیوتر وان نیومن معمولا متشکل از کد عملیاتی و صفر می باشد، و یک یا چند دستور اجرایی می باشد. دستورات اجرایی به عنوان داده های به صورت ثبت شده یا درون حافظه، یا منتسب به حافظه می باشند. این موارد ثبت شده به وضوح مشخص شده یا توسط کدهای اجرایی بکار گرفته می شوند. هیچ توصیف کننده ای یرای مشخص کردن ماهیت و نسبت سیستم ها برای داده ها به جز مواردی که توسط کدهای اجرایی بکار گرفته شوند وجود ندارد. برای مثال دستورات اضافی صحیح به معرفی داده هایی می پردازد که توسط دستورات اجرایی مشخص شده و بر مبنای عدد صحیح با طول خاص می باشد، و دستورات ممیز شناور که داده های مربوط به دستور اجرایی را به کار می گیرند بر مبنای ارقام ممیز شناور با درجات و قالب های دیگر می باشند. توصیف و شرایط لازم مرتبط به داده های دستورات اجرایی توسط داده های دیگر مشخص شده که بر مبنای ارقام و الگوهای انواع داده های از پیش تعریف شده خاص و معانی در دستورات دیگر می باشند. این داده ها می بایست توسط برنامه ها یا رویکردهای دیگر مد نظر قرار گیرند، تا به اجرای فعالیت های مناسب پرداخته یا به شرح شرایط لازم و معانی مرتبط توسط این دستگاه بپردازند. این موارد بر اساس نسبت های سیستم داده در دستورات اجرایی گروه بندی می گردند.