مقاله انگلیسی ترجمه شده رشته کامپیوتر معماری پایگاه داده

دسته بندی:

قیمت: 10000 تومان

تعداد نمایش: 223 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۲

تعداد صفحه انگلیسی

تعداد صفحه ترجمه فارسی:      ۱۱   صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول:CM26

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده رشته کامپیوتر معماری پایگاه داده

 

عنوان انگلیسی:

Database architecture

 

چکیده فارسی:

ما هم اکنون در شرایطی قرار داریم می توانیم تصویر مجزایی از بخش های مختلف سیستم پایگاه داده و ارتباطات میان آن ها مورد بررسی قرار دهیم.

معماری سیستم پایگاه داده تا حد زیادی تحت تاثیر سیستم های کامپیوتری مشخصی می باشد که در آن ها سیستم پایگاه داده به اجرا در می آید. سیستم های پایگاه داده می تواند بصورت متمرکز یا سرور-کلاینت بوده که یک دستگاه سرور به اجرای فعالیت به نیابت از دستگاه های کلاینت چندگانه می پردازد. سیستم های پایگاه داده همچنین می تواند برای بهره برداری از معماری کامپیوتر پارالل طراحی گردد. پایگاه های داده توزیع شده، تجهیزات مجزای جغرافیایی چندگانه را تحت پوشش قرار می دهد.

در فصل ۱۷، ساختار کلی سیستم های کامپیوتری امروزی را مد نظر قرار می دهیم. فصل ۱۸ به این بحث می پردازد که چگونه فعالیت های مختلف پایگاه داده، به ویژه پردازش جستجو، برای بهره برداری از پردازش های موازی بکار گرفته می شود. فصل ۱۹ تعدادی از موضوعاتی را ارائه می کند که در پایگاه داده توزیع شده ایجاد شده، و توضیح می دهد که چگونه با هر مسئله سر و کار داشته باشیم. موضوعات شامل این موارد می باشد که چگونه می توان داده ها را ذخیره کرد، چگونه می توان اطمینانی از جزء به جزء تراکنش ها که در چند سایت به اجرا در می آید اطمینان حاصل کرد، چگونه می توان به اجرای کنترل همزمان پرداخت، و چگونه می توان دسترسی بالایی را در صورت نقایص فراهم کرد. فرایند جستجوی توزیع شده ودایرکتوری سیستم ها، در این فصل به بحث گذاشته می شود.

امروزه اکثر کاربران سیستم های پایگاه داده در سایت سیستم پایگاه داده حضور نداشته، اما از طریق شبکه با آن در ارتباط می باشند. بنابراین می توانیم تمایزی را بین دستگاه های ایستگاه پردازشگر که کاربر پایگاه داده از راه دور با آن کار می کند و تجهیزات سرور که پایگاه داده بر روی آن به اجرا در می آید، قائل شویم.

ص ۲

برنامه های کاربردی پایگاه داده همان طور که در شکل ۱٫۶ نشان داده شده است به دو یا سه بخش تقسیم می شود. در معماری دو لایه، برنامه کاربردی در دستگاه ایستگاه پردازشگر قرار داشته که باعث تحریک وظایف سیستم پایگاه داده در دستگاه سرور از طریق دستورات زبان جستجو می گردد.