مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده : مدیریت استراتژیک منابع انسانی و کارکنان دانشی

مشخصات محصول
قیمت:10000تومان
دسته بندی:

سال نشر: ۲۰۰۸

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۴

تعداد صفحه ترجمه فارسی:   ۱۷  صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول: M234

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده :  مدیریت استراتژیک منابع انسانی و کارکنان دانشی: یک طرح مطالعاتی از شرکت های خدمات حرفه ای

عنوان انگلیسی:

Strategic human resource management and knowledge workers: A case study of professional service firms

چکیده فارسی:

هدف: هدف از این مقاله بررسی تاثیر اتخاذ یک رویکرد استراتژیک مدیریت منابع انسانی (HRM) در شرکت های خدمات حرفه ای (PSFs) می باشد. این مطالعه شواهد تجربی را فراهم می کند با مقایسه و تقابل اتخاذ یک رویکرد استراتژیک HRM در دو شرکت PSFs استرالیا.

طرح / روش / رویکرد : رویکرد کیفی مورد مطالعه به تصویب رسید. داده ها از منابع مختلف جمع آوری شده است. منابع دست دوم شامل گزارش های سالانه، مطبوعات و گزارشات صنعت. در مجموع، ۴۰ مصاحبه های نیمه ساختار یافته با شرکای ارشد انجام شد، کارکنان حرفه ای، مدیران منابع انسانی و کارکنان سابق دو شرکت است.

یافته ها : یافته ها نشان می دهد که تفاوت در عملکرد PSFs توضیح داده شده می تواند توسط سیستم های کنترل سازمانی مانند پرسنل و کنترل فرهنگی است. کیفی داده ها تولید شده توسط دو مورد PSF ارائه شواهد برای حمایت از این تصور است که انسان های استراتژیک مدیریت منابع یک عامل مهم در توضیح عملکرد شرکت است. یافته های ما را فراهم حمایت تجربی برای اهمیت رویکردهای استراتژیک به HRM.

محدودیتهای تحقیق / مفاهیم : یکی از محدودیت این مطالعه از تصویب مطالعه مورد روش، یافته های آن نمی تواند تعمیم به جمعیت گسترده تر. بنابراین، این مطالعه فراهم می کند تنها بدن محدود از دانش انباشته. مطالعات آینده می تواند پژوهش طولی اتخاذ طراحی برای تست ارتباط بین سیستم های مدیریت منابع انسانی، سیستم های کنترل و عملکرد شرکت.

مفهوم عملی : برای اینکه رقابتی، PSFs باید توابع HRM خود اجازه می دهد تا بازسازی این اداره به مشارکت در تصمیم گیری های استراتژیک. بخش منابع انسانی در شرکت همچنین باید ترکیب کنترل فرهنگی و پرسنل به عنوان یک راه برای رسیدن به سطوح بالاتری از عملکرد شرکت.

اصالت / ارزش: این مقاله ارائه شواهد تجربی چگونه PSFs HRM استفاده به عنوان یک جزء از موفقیت است.

کلمات کلیدی: خدمات حرفه ای، مدیریت منابع انسانی، استراتژی های منابع انسانی، سازمان علمی استرالیا

مقدمه:

در سالهای اخیر، علاقه فزاینده ای به مدیریت دانش مبنا knowledgebased به وجود آمده است. (رابرتسون و سوان، ۲۰۰۴) به گونه ای که جامعه از عصر صنعتی به صورت تمام عیار به یک عصر مبتنی بر اطلاعات گذار کرده است. با وجود گسترش ادبیات در زمینه مدیریت استراتژیک و بدنه در حال ظهور ادبیات در حوزه تحقیقات مدیریت منابع انسانی استراتژیک (SHRM) (برای مثال، رایت و همکاران، ۲۰۰۱)، اطلاعات کمی در مورد شرکت های مبتنی بر دانش کمی موجود است .SHRM

در حالی که اطلاعات قابل توجهی وجود دارد جهت پشتیبانی اهمیت اعمال نفوذ دانش به عنوان اساس ایجاد مرکز توانایی ها برای رسیدن به مزایای رقابتی(برای مثال، جکسون و همکاران، ۲۰۰۳) تعدادی از شواهد تجربی ارتباط بین ساختار، فرهنگ و HRM را در صنایع دانش محور نشان می دهد.

مطالعات تجربی نشان می دهد که روابط بین در موءسسات دانش محور همانند شرکت های خدمات حرفه ای (PSFs)، افراد منحصر به فرد را که بسیار ماهر هستند استخدام می کنند. این شرکتها دانش و

اطلاعات را به عنوان منبع مزیت رقابتی خود را تولید، توزیع و استفاده می نمایند. (OECD، ۱۹۹۶ ؛ سو و همکاران، ۲۰۰۲). بنابراین، هدف از این مقاله به بررسی ارتباط تجربی بین کنترل سازمانی و عملکرد شرکت درPSFs. می پردازد.

مدیریت کارکنان دانشی در PSFs

اکثریت PSFs دارای مالکیت مشخص و ساختار حکومتی دارند فرم مالکیت شراکت حرفه ای است. با این حال، از همکاری حرفه ای در این مطالعه در تحقیقات دانشگاهی صرف نظر شده است. (قس گرین وود، و امپسون ۲۰۰۳). با این حال، سازمان ها و شرکت های مشارکتی ودارای ارزش تحقیق میباشند. به دلیل دارا بودن مدیریت کارکنان دانشی. علاوه بر این، این شرکت در ذات خود نظم (پرستیژ) قابل ادرکی دارند. (Alvesson 1995) بر این اساس، آنها به عنوان یک نمونه اولیه برای اقتصاد جدید اذعان شده اند. (گرین وود و Empson، ۲۰۰۳).

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد