مقاله انگلیسی ترجمه شده مجله تحقیقات حسابداری مدیریت: پس از ۲۰ سال

دسته بندی:

قیمت: 15000 تومان

تعداد نمایش: 537 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۰

تعداد صفحه انگلیسی

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۱۲  صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول:M106

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده مجله تحقیقات حسابداری مدیریت: پس از ۲۰ سال

عنوان انگلیسی:

Management Accounting Research: 20 years on

چکیده فارسی:

این گزارش سردبیری روند پیشرفت مجله تحقیقات حسابداری مدیریت در دومین دهه از حیاتش را دنبال می کند. ابتدا به ساکن باید گفت که در سال ۲۰۰۹ نزدیک به ربع میلیون دانلود از مقالات این مجله صورت گرفته است که این مطلب حاکی ازگستره و تنوع مقالات منتشر شده در این مجله، موضوعات آنها، زمینه تحقیق و تئوری ها و روش های تحقیق به کار رفته در آن است. این مسأله بر این امر تأکید دارد که سردبیران به شدت مشوق استفاده از طیف وسیعی از تئوری ها و روش های تحقیق هستند و قصد دارند که این تنوع به عنوان یک مشخصه بارز و تعیین کننده مقالات انتشار یافته در مجله تحقیقات حسابداری مدیریت همچنان در آینده نیز تداوم یابد. در نهایت آنان اصرار دارند که تحقیقات در عرصه حسابداری مدیریت وارد پژوهش های نوآورانه گردد و بکر، بدیع و خلاق باشد و از این رهگذر از تجانس، یکنواختی و محدودیتی که به نظر می رسد به شکل فراگیر، مشخصه فزاینده بیشتر پژوهش های حسابداری است اجتناب گردد. در این مسیر، مجله تحقیقات حسابداری مدیریت همچنان به حضور خود به عنوان منبع عمده جناح پیشرو تحقیق در حوزه حسابداری مدیریت ادامه خواهد داد.

کلمات کلیدی: حسابداری مدیریت، پژوهش، روشها، نظریه، پارادایم، رتبه بندی مجله

۱٫مقدمه

اکنون بیش از ۲۰ سال از زمانی که نخستین شماره تحقیقات حسابداری مدیریت  در مارس ۱۹۹۰ منتشر شد گذشته است. ما در ژوئن ۲۰۰۱ سرمقاله خود را در مورد نخستین دهه مجله منتشر کردیم. در اینجا قصد داریم که گزارش خود در خصوص دومین دهه آن را با مقایسه تحقیقات منتشر شده در دو دهه اول و با انتظار مشتاقانه برای دهه سوم ارائه دهیم.

مشخصه ویژه ۱۰ سال اخیر استفاده فزاینده از شبکه اینترنت هم برای ارسال و هم برای دسترسی به مقالات منتشر شده در تحقیقات حسابداری مدیریت بوده است. ما در سال ۲۰۰۵ استفاده از سیستم ارسال الکترونیکی السویر (EES)   را آغاز کردیم. علاوه بر این، در طول این دهه شمار دانلودهای صورت گرفته از بخش Science Direct مقالات منتشر شده در تحقیقات حسابداری مدیریت به سرعت فزونی یافته است. نمودار ۱ روند دانلودها از سال ۲۰۰۱ را نشان می دهد. تعداد ,۰۷۴۲۳۱ دانلود انجام گرفته در سال ۲۰۰۹  در مقایسه با دیگر مجلات عمده در حسابداری بسیار مطلوب تر است. این دانلودها توسط ۹۰ کشور مختلف صورت گرفته است که خود بازتاب دهنده شناخت گسترده در سطح بین الملل از اهمیت مقالات منتشر شده در تحقیقات حسابداری مدیریت می باشد. در اینجا باید از اعضای هیئت سردبیری و منتقدان موردی به جهت کار طاقت فرسایشان در بازبینی مقالات و تضمین اینکه تمامی مقالات انتشار یافته در تحقیقات حسابداری مدیریت نقش مهمی در ادبیات تحقیق ایفا می نمایند تشکر نماییم.