دانلود مقاله انگلیسی ترجمه شده فشرده سازی اطلاعات

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه انگلیسی:۶۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:     ۸۴    صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول:CM27

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده فشرده سازی اطلاعات

 

عنوان انگلیسی:

Data compression

 

چکیده فارسی:

در دهه گذشته استفاده از فشرده سازی داده فراگیر شده است. از mp3 پلیرها گرفته که هدفن آن ها بیشتر در گوش جوانان ( و همچنین افراد میانسال) قرار دارد تا تلفن همراه، DVD ها، و تلویزیون دیجیتال، فشرده سازی داده ها تقریبا جزء لاینفک فناوری اطلاعات به شمار می آید. وارد شدن این فشرده سازی داده ها در زندگی روزمره مان اشاره ای به میزان پیشرفت فناوری دارد. پیشرفت ها در این حقیقت بازتاب داده می شود که تفاوت هایی بین این مقاله و چاپ قبلی آن نسبت به نسخه اول و دوم وجود دارد. در چاپ دوم، ما تکنیک های جدید را اضافه کردیم که از زمان چاپ اول این مقاله، توسعه یافته است. در این چاپ هدف ما بیشتر مد نظر قرار دادن موضوعات مهمی همانند فشرده سازی صوتی می باشد، که به اندازه کافی در چاپ دوم مد نظر قرار داده نشده است. در طی این زمان چنین حوزه هایی متوقف نشده و  تلاش کرده ایم تا اطلاعاتی در مورد پیشرفت های جدید ارائه دهیم. ما فصل جدید را در مورد فشرده سازی صوتی اضافه کردیم ( که شامل توصیف الگوریتم mp3 می باشد). همچنین اطلاعاتی را در مورد استانداردهای جدید همانند استاندارد کدگذاری ویدئو و استانداردهای تصویری جدید اضافه کردیم. ما بعضی از موضوعات موجود در این مقاله را مد نظر قرار داده ایم، و در مجموع تکنیک های متنوع کارآمد فشرده سازی تصاویر و استانداردهایی را در یک فصل مجزا جمع آوری کردیم، و تعدادی از فصل های را به روز کرده، و اطلاعاتی را اضافه کرده ایم  که احتمالا می بایست از ابتدا قرار می دادیم.

با این وجود، تمام این موارد مقاله را پربارتر کرده است. به هر حال، هدف همچنان یکسان می باشد: که عبارتست از معرفی فن و علم فشرده سازی داده. توضیحات آموزشی در مورد بیشتر تکنیک های فشرده سازی رایج به دنبال این توضیح که چگونه این تکنیک ها برای فشرده سازی تصویر، گفتار، متن، صوت و ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد، داده می شود.

با مد نظر قرار دادن سرعت پیشرفت در این حوزه، به نظر می رسد که روش های جدید وجود دارد که در این مقاله نشان داده نشده است. برای اینکه شما را از این پیشرفت ها آگاه کنیم، ما در فواصل معین موضوعات بروز شده ای را از سایت http://www.mkp.com نشان می دهیم.

 

 

مخاطب

اگر شما در حال طراحی سخت افزار یا اجرای نرم افزار الگوریتم فشرده سازی می باشید، یا نیاز به مشورت با افرادی که در چنین طرح هایی فعالیت می کنند دارید، یا در توسعه برنامه کاربردی چندرسانه ای فعالیت دارید و دارای پیشینه ای در مهندسی کامپیوتر یا الکترونیک یا علوم کامپیوتر دارید، این مقاله برای شما مفید می باشد. ما همچنین مثال های زیادی را برای خودآموزی قرار داده ایم. همچنین بحث هایی را در مورد استانداردهای چندرسانه ای مختلف مطرح کرده ایم. هدف فراهم کردن تمام جزییاتی که برای اجرای استانداردها مورد نیاز می باشد نیست، بلکه هدف فراهم کردن اطلاعاتی می باشد که به شما کمک می کند تا بتوانید به درک و پیروی از معیارهای استاندارد بپردازید.

ص ۲

مقدمه

در چند دهه گذشته ما تغییراتی را – که بعضی آن را به نام انقلاب می نامند-  در روش ارتباطات مشاهده کرده ایم و این فرایند همچنان رو به توسعه می باشد. این تغییرات شامل اینترنت حال حاضر و رو به توسعه؛ پیشرفت فزاینده در ارتباطات سیار، و اهمیت رو به رشد ارتباطات ویدئویی می باشد. فشرده سازی اطلاعات به عنوان یکی از ظرفیت های توانمند فناوری برای هر یک از جنبه های مربوط به انقلاب رسانه ای می باشد. اگر الگوریتم فشرده سازی داده ها نبود، قرار دادن تصاویر، صوت، ویدئو، بر روی وب سایت عملی نبود. اگر فشرده سازی نبود، تلفن های همراه دارای این قابلیت برای ارتباط با این وضوح روز افزون نبودند. ظهور تلویزیون های دیجیتال بدون این فشرده سازی ها امکان پذیر نبود. فشرده سازی داده که برای مدت زمان طولانی توسط گروه نسبتا کوچکی از دانشمندان و مهندسان  مد نظر قرار می گرفت، هم اکنون فراگیر شده است. تماس از راه دور نمونه ای فشرده سازی می باشد. استفاده از مودم و دستگاه فکس نشان می دهد که شما مزایایی را از فشرده سازی می برید. گوش دادن به mp3 پلیر و تماشای دی وی دی و سرگرم شدن شما همگی مدیون این فشرده سازی می باشد.

بنابراین فشرده سازی اطلاعات چیست و چرا ما به آن نیاز داریم؟ اکثر شما در مورد فرمت JPEG و MPEG ، که استانداردهایی برای تصویرف ویدئو و صوت می باشد شندیده اید. الگوریتم فشرده سازی داده در این استانداردها به کار گرفته می شود تا تعداد بیت های مورد نیاز را برای نشان دادن تصویر، ویدئو یا صوت کاهش دهد. به طور مختصر، فشرده سازی داده هنر یا علم ارائه اطلاعات به شکل فشرده می باشد. ما این موارد فشرده شده را با تشخیص و استفاده از ساختارهایی که در داده ها وجود دارند، ایجاد می کنیم. داده به صورت مشخصه ای در فایل متنی می باشد، اعدادی که به صورت نمونه های گفتاری یا شکل موجی تصاویر، بوده یا توالی اعدادی که توسط فرایندهای دیگر ایجاد می گردند می باشد. دلیل که ما از فشرده سازی داده استفاده می کنیم این است که اطلاعات بیشماری که ما تولید کرده و استفاده می کنیم به شکل دیجیتالی- یا به شکل اعدادی که توسط بیت های داده نشان داده می شوند، هستند. و تعداد بایت هایی که داده های چندرسانه ای را نشان می دهند می تواند بسیار زیاد باشد. برای مثال، برای نشان دادن دیجیتالی یک ثانیه از ویدئو بدون فشرده سازی ( با استفاده از فرمت CCIR 601)، ما نیاز به بیش از ۲۰ مگابایت یل ۱۶۰ مگابیت داریم. اگر شما تعداد ثانیه های یک فیلم را در نظر بگیرید، می توانید به آسانی ببینید که چرا ما به فشرده سازی نیاز داریم. برای نشان دادن ۲ دقیقه از موسیقی فشرده شده با کیفیت سی دی ( ۴۴۱۰۰ نمونه در ثانیه، ۱۶ بیت در هر نمونه) نیاز به ۸۴ میلیون بیت داریم.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد