مقاله ترجمه شده پروتکل کنترل نقل و انتقالات با پیمایش تطبیقی گذرگاه برای شبکه های بی سیم چند گره ای با ارتباط اینترنتی

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه انگلیسی:۱۱

تعداد صفحه ترجمه فارسی:     ۱۹    صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول:CM53

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده پروتکل کنترل نقل و انتقالات با پیمایش تطبیقی گذرگاه برای شبکه های بی سیم چند گره ای با ارتباط اینترنتی

 

عنوان انگلیسی:

TCP with gateway adaptive pacing for multihop wireless networks with internet connectivity

 

چکیده فارسی:

این مقاله به معرفی طرح پیمایش کنترل تراکم موثر برای TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) در شبکه های بی سیم چند گرهی با اتصال اینترنتی می پردازد. این طرح پیمایش ، در فرستنده های TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) بی سیم و همچنین در گذرگاه اینترنتی به اجرا در می آید، و بر طبق به مسیر جریان های TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات)  در سرتاسر شبکه های بی سیم و اینترنت به گردش در می آید، واکنش نشان می دهد. علاوه بر این، به تحلیل دلایل غیرعادلانه بودن جریان های TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) آینده پرداخته و طرحی را برای کنترل گردش TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات)  کابلی به بیسیم، در گذرگاه اینترنتی برای دستیابی به شرایط تقریبا بهینه، مد نظر قرار می دهیم. طرح پیشنهادی که به نام  TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) به همراه پیمایش تطبیقی گذرگاه (TCP-GAP) معرفی می کنیم، منجر به تحمیل ترافیک بالاسری برای رسیدن به حد مطلوب در میان جریانات TCP فعال نمی شود، و به صورت پله ای بکار گرفته می شود زیرا نیازمند تغییر TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) در بخش کابلی شبکه نمی باشد. در مجموعه گسترده ای از این بررسی ها که از ns-2 استفاده می کنند، نشان می دهیم که TCP-GAP، در سطوح بالایی مسئول شرایط ترافیکی متغیربوده، که تقریبا تعادل بهینه ای را در تمام سناریوها ایجاد کرده و بیش از ۴۲% بازده را در ارتباط با ترافیک احتمالی FTP و همچنین بیش از ۷۰% بازده را برای ترافیک HTTP نسبت به TCP NewReno ایجاد می کند همچنین به بررسی حساسیت متغیرهای TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) مورد نظر نسبت به پهنای باند متفاوت پیوندهای کابلی و بی سیم با توجه به کل بازده و تناسب آن می پردازیم.

کلیدواژه: پروتکل شبکه بی سیم، شبکه های تک کاره، ارزیابی عملکرد، کنترل تراکم TCP (پروتکل کنترل نقل و انتقالات) برای شبکه های کابلی و بی سیم هیبریدی

  1. مقدمه

در سال های اخیر، ظهور سریع شبکه های بی سیم با اتصال اینترنتی همانند شبکه های در هم بافته شده بی سیم، اهمیت زیادی را در تحقیقات علمی و صنایع کسب کرده اند. کاربردهای اینترنتی معمول همانند جستجوی شبکه، ایمیل و انتقال فایل در ارتباط با چنین شبکه های بیسیمی و کابلی نیازمند TCP به عنوان یک پروتکل اصلی برای انتقال داده های موثق می باشد. یکی از مشکلات کلیدی بر روی شبکه ها بی سیم و کابلی هیبریدی در ارتباط با خصوصیات متفاوت شبکه های بی سیم چند گرهی و اینترنت کابلی می باشد. در شبکه های بی سیم چند گرهی اکثر تجارب ناموفق توسط TCP به دلیل افت بسته ها در IEEE 802.11 باعث پیوند گره های میانی می گردد. ترمینال مخفی و تاثیر ترمینال آشکار به عنوان دلیلی برای افت این بسته ها در شبکه های چند گره ای می باشد.

ص ۲

در نقطه مقابل، در اینترنت تقریبا تمام اتلاف بسته ها به دلیل سرریز شدن حافظه میانجی در روترها می باشد.

یکی از راه حل ها در ارتباط با این مشکل در ارتباط با تفکیک ارتباط TCP در گره ای می باشد که باعث پیوند بخش های بیسیم و کابلی شبکه می گردد، که به نام گذرگاه اینترنتی می باشد. در چنین روش مرتبط به جداسازی ارتباط، پروتکل انتقال خاص همانند ATP در بخش های بی سیم به اجرا در آمده در حالی که بخش های کابلی از TCP استاندارد همانند TCP NewReno، استفاده می کند. به هر حال روش ارتباطی مجزای مستقیم به حفظ بخش های به هم پیوسته TCP نپرداخته و نیازمند روش های انتقالی پیچیده از نقطه نظر پویایی می باشد. راه حل دیگر در بکارگیری TCP NewReno در شبکه های بی سیمی کابلی و هیبریدی و به اجرا در آوردن تغییرات در تمام ابزارهای شبکه بی سیم بر روی لایه پیوندی همانند لایه پیوندی RED و یا بر روی لایه شبکه همانند RED مجاور می پردازد. این رویکردها معناشناسی به هم پیوسته TCP را حفظ می کنند، اگرچه چنین رویکردی نمی تواند به طور فزاینده مورد استفاده قرار گیرد زیرا نیازمند تغییر تمام تجهیزات بی سیم می باشد. در ارتباط با آشکار شدن کاربردهای تجاری در شبکه های هیبریدی بی سیم و کابلی، روش های پیشرفته تری مورد نیاز می باشد که ابزارهایی را برای حفظ خصوصیات به هم پیوسته TCP ایجاد کرده و نیازمند هیچ تغییری در لایه شبکه و لایه پیوندی تجهیزات سیار نمی باشد. در این مقاله ما به معرفی طرح کنترل تراکم برای TCP بر روی شبکه های کابلی و بیسیم متشکل از شبکه های چند گره ای IEEE 802.11 و اینترنت کابلی می پردازیم. دسته های مهمی از چنین شبکه هایی شبکه های به هم بافته شده بی سیم را ایجاد کرده که متشکل از کلاینت های شبکه ای و روترهای شبکه مرتبط به اینترنت و همچنین تجهیزات سیار شبکه های تک کاره بر مبنای توسعه فرصت طلبانه در اینترنت می باشد. در ارتباط با عملیات کارآمد TCP بر روی چنین شبکه های هیبریدی ما به شرح مسیر جریان TCP می پردازیم، ما طرح تطبیقی را در گذرگاه اینترنتی ایجاد می کنیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد