مقاله انگلیسی حسابداری ترجمه شده چگونه رقابت بانکی دسترسی به سرمایه گذاری مالی شرکتها را تحت تاثیر قرار می دهد

مشخصات محصول
قیمت:17000تومان
دسته بندی: ,

سال نشر:  ۲۰۱۲

تعداد صفحه انگلیسی: ۱۸

تعداد صفحه ترجمه فارسی:     ۱۸    صفحه  WORD

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کد محصول: h168

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی حسابداری ترجمه شده  چگونه رقابت بانکی دسترسی به سرمایه گذاری مالی شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهد

عنوان انگلیسی:

How Bank Competition Affects Firms’ Access to Finance

چکیده فارسی:

با ترکیب تحقیقات چند ساله در سطح شرکت با داده های پانلی در سطح کشور ۵۳ کشور محققان را به بهره برداری نمودن از تاثیر رقابت بانکی بر دسترسی شرکتها به سرمایه­گذاری مالی واداشته است. آنها دریافتند که رقابت کم، همانطور که از طریق مقادیر بالا شاخص لرنرسنجیده می­شود، دسترسی شرکت به سرمایه گذاری مالی را کاهش می­دهد، در حالیکه مقیاسهای تمرکز بانکی که معمولاً به کار برده می­شوند، پیش­بینی های قوی دستیابی شرکت به سرمایه گذاری مالی نمی­باشند. بعلاوه، آنها دریافتند که تاثیر رقابت بر دستیابی به سرمایه گذاری مالی وابسته به محیطی است که بانکها در آن محیط به کار مشغولند. برخی از مشخصه­های محیط مثل توسعه مالی بالاتر و اطلاعات اعتباری بهتر می­توانند تاثیر آسیب رسان رقابت کم را کاهش دهند. اما مشخصه­های دیگر مثل مالکیت بالا بانک دولتی باعث تشدید تأثیر منفی می­شود

۱- مقدمه

تاثیر رقابت بانکی بر بازارهای مالی و شرکتها، عنوان مهم سیاستگذاران و محققان است. توجه به این موضوع در طول بحران مالی اخیر تشدید شد، از آنجاییکه افراد بسیاری سئوال می­کنند که آیا رقابت بالا باید تا حدی مورد انتقاد قرار گیرد. همزمان، شکست برخی از مؤسسات در نتیجه بحران و معیارهای حیاتی که توسط برخی دولت­ها پذیرفته می­شود با این حادثه ضمنی سروکار دارد. مثل ادغام­ها، سرمایه­گذاری مجدد و بسط ضمانت­ها- منجر نگرانی­هایی در مورد آینده رقابت بانکی و مفهوم بالقوه آن در دستیابی به سرمایه گذاری مالی بانک می­شود. این سوال که چگونه رقابت بانکی با دستیابی شرکت به سرمایهی گذاری مالی را تحت تاثیر قرار می­دهد به نوبه خودش سوالی است که باید بحث بسیاری در مورد آن در ادبیات تجربی و در چرخه­های سیاسی انجام دهیم که در ادامه بحث خواهیم نمود، پیش­بینی­های نظری و شواهد تجربی در مورد این موضوع مختلط می­باشند. بررسی­های چند ساله در سطح شرکت به همراه داده های بانکی در سطح کشور در مورد رقابت بانکی ۵۳ کشور را ترکیب نمودیم، این مقاله شواهد و مدارک جدیدی در مورد ارتباط بین رقابت و دستیابی شرکتها به سرمایه گذاری مالی ارائه می­دهد بطور خاص مقاله­ ما ارزیابی می­نماید که آیا رقابت دسترسی به سرمایه گذاری مالی را بهبود می­بخشد. و تحلیل می­نماید که آیا دامنه مشخصه­های متفاوت محیطی که بانکها در آن مشغول به کارند رابطه بین رقابت و دستیابی به سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می­دهد. نظریه­ای، پیش­بینی­های مبهم در رابطه با تاثیر رقابت بر دستیابی به سرمایه گذاری مالی را ادامه می­دهد. فرضیه توان بازار چنین اثبات نموده است که رقابت در سیستم بانکداری باعث کاهش هزینه سرمایه گذاری و افزایش دسترسی پذیری اعتبار می­گردد. از سوی دیگر، فرضیه اطلاعات استدلال می­نماید که در حضور عدم تقارنهای اطلاعاتی و هزینه های نمایندگی، رقابت منجر به کاهش دسترسی می­شود که بدین طریق درونی سازی مزایای سرمایه گذاری در سازماندهی روابط وام دهی را برای بانکها مشکل می­سازد.

اکثر بررسی­های تجربی موجود در مورد ارتباط بین رقابت و دستیابی به سرمایه گذاری مالی از مقیاسها و تمرکز به عنوان نمایندگان رقابت استفاده می­کند و نتایج درهم و مخلوطی را ارائه می­دهند. بااستفاده از داده های US ، پیترسون و راجان دریافتند که SME ها با احتمال بیشتری به سرمایه گذاری می­رسند وقتی بازارهای اعتباری متمرکز هستند. بطور مشابه، با استفاده از مجموعه داده های بررسی­های شرکتهای تولیدی آلمان، فیشر دریافت که تمرکز بیشتر منجر به کسب اطلاعات بیشتر و دسترس پذیری اعتباری بالاتری می­گردد. از سوی دیگر، با استفاده از داده های تحقیقاتی موسسات اقتصادی ۷۴ کشور ، بک، دمیرگوک – کانت و هاکسی مویک (۲۰۰۴) دریافتند که در بخشهای بانکداری متمرکز تر، شرکتهایی با اندازه­های متفاوت با موانع مالی بالاتری روبروهستند و اثر تمرکز با توجه به اندازه شرکت کاهش می­یابد. چونگ ، لیوو اونگنا نیز رابطه مثبت بین تمرکز و محدودیت­های اعتباری را با استفاده از بررسی در مورد سرمایه گذاری SME های چینیان در ترکیب با اطلاعات مفصل شعب بانکی را یافتند.

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد