مقاله ترجمه شده حسابداری، اندازه گیری عملکرد و عدالت در شبکه های عرضه تولیدی

دسته بندی: -

قیمت: 29000 تومان

تعداد نمایش: 429 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۸

تعداد صفحه انگلیسی:  ۱۴

تعداد صفحه ی ترجمه فارسی: ۴۳ صفحه WORD

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کد محصول: H347

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده حسابداری ۲۰۱۸ :  حسابداری، اندازه گیری عملکرد و عداالت (انصاف) در شبکه های عرضه تولیدی نوین در بریتانیا

عنوان انگلیسی:

Accounting, performance measurement and fairness in UK fresh produce supply networks

چکیده فارسی

سیستمهای غذایی در اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه تحت تاثیر تعداد کمی از سوپرمارکت ها که بیش از ۷۰درصد از خرید غذایی مصرف کنندگان را تامین می‌ کنند، قرار گرفته اند و این مدل در حال انتقال به سایر بازارها مانند خاورمیانه و آسیا بوده است. رابطه بین عرضه کنندگان و سوپرمارکت ‌ها در همه این سیستم ها مورد منازعه می باشد. در اینجا مصاحبه هایی با نمایندگان سه گروه عمده فرآوری و بسته بندی انجام شد که در این بین آنها حدود ۵۰ درصد محصولات تازه تولید شده بریتانیا را تامین می کنند. ما سه سوال داشتیم، یعنی: چگونه اندازه گیری عملکرد، مدیریت ریسک و ارتباط اطلاعات حسابداری توسط واسطه‌ ها در یک محیط تجاری غیر منصفانه مورد استفاده قرار می ‌گیرند؟ تا چه حد روش های حسابداری و کنترل مشاهده شده از این ادعا ها که عرضه کنندگان در شبکه های تامین تحت تاثیر سوپرمارکت ها به طور غیر منصفانه رفتار می شوند، حمایت می کنند؟ و کدام یک از روشهای حسابداری و کنترل نشانگر روابط تجاری منصفانه خواهد بود؟ محققان در مقالات بین رشته ای از نظریه ی “عدالت به مثابه انصاف” جان رالز در این زمینه استفاده می کنند. تحولات اخیر در اخلاق و فلسفه تجاری نظریه های او را به پرسمان های قدرت و انصاف رابطه ای در روابط تجاری اعمال می ‌کنند. ما این نویسندگان را دنبال می نماییم تا بفهمیم اصلا بی انصافی مشاهده شده این سیستم ‌های غذایی تا کجا پیش می رود. تلاش و تحلیل تجربی ما می‌ تواند یک سهم اولیه از نظم به این بحث ادا نماید، چرا که این پتانسیل را دارد که نشان دهد چگونه روش های حسابداری و کنترل در مرکز آسیب پذیری سیستم گسترده ‌تر و راه چاره های احتمالی قرار دارند.

مقدمه

سوپرمارکت ها در کشورهای پیشرفته مانند انگلستان محصولات تازه با قیمت های پایین، ۲۴ ساعت در روز و ۳۶۳ روز در سال عرضه می کنند. مدیریت این عرضه اغلب از طریق شرکت های واسطه ای و تعاونی هایی شناخته شده به عنوان پرورش و بسته بندی کننده انجام می¬شود که به نوبه خود تعداد زیادی از تولید کنندگان در انگلستان، اسپانیا و سایر کشورها را برای برآورده ساختن سفارشات و سطح خدماتی که ارائه می¬دهند هماهنگ می کند. به مصرف کنندگان وعده قیمت پایید داده شده است، و برای واسطه ها و سایر تولیدکنندگان دشوار است که بیش از یک حد معیین ۱-۲٪ سود بیشتر داشته باشند. در نتیجه، دستمزد پرداخت شده پایین است و شواهدی از مدیران و صاحبان سهام در کسب و کارهای خانوادگی وجود دارد که توانسته اند سود سهام از کسب و کار خود دریافت کنند. در حقیقت، بسیاری از کسب و کارها از طریق وام های مدیران پشتیبانی می شوند و برای سرمایه گذاری فضای کمی بدون گرفتن وام اساسی وجود دارد.  علیرغم تفاوت های محلی، موقعیت های مشابه در کشورهای دیگر وجود دارد که سیستم های غذائی توسط تعدادی از سوپرمارکت ها، به ویژه در ایالات متحده آمریکا، کانادا، اروپا و استرالیا تحت سلطه قرار دارند (برچ و لاورنس، ۲۰۰۷؛ نیکلسون و یانگ، ۲۰۱۲). ما مصاحبه هایی را با نمایندگان سه گروه بزرگ پرورش دهندگان انجام دادیم که در حدود ۵۰ درصد تولید محصولات تازه انگلیس را در اختیار داشتند.

در ابتدا ما علاقه مند شدیم که چگونه کسب و کارهای میانجی در شبکه های عرضه مواد غذایی، کنترل های مدیریتی، اندازه گیری عملکرد و مدیریت ریسک بین خود و شرکای شبکه تامین خود را ایجاد می¬کنند. از اطلاعات موجود، مشخص شد که محدودیت هایی که واسطه ها با استفاده از اطلاعات سیستم های کنترل ایجاد کرده و در مذاکرات با سوپرمارکت ها (مشتریان عمده خود) با آن روبرو بودند، از طرف میانجی ها زمینه رابطه نابرابر و واهی ایجاد می شد. به همین ترتیب، مدیران معاملات خود را با تامین کنندگان (پرورش و بسته بندی کننده گان) طوری تعبیه کردند که عادلانه باشد. در ادبیات مشترک چند رشته در شبکه های عرضه سوپرمارکت ها، بازی و عملکرد عادلانه اغلب در تفسیر روابط درون شبکه ای استفاده می شود. شواهد مستندی وجود دارد که سوپرمارکت ها از قدرت خود برای اعمال تحریم ها، از جمله لغو کامل از لیست، زمانی که تامین گننده کان محصولات تازه قیمت ها را به چالش می کشند، پرداخد های اضافی و یا سفارشات غیر واقع گرایانه. (نگاه کنید به نیکلسون و یانگ (۲۰۱۲) برای بحث مفصل از جمله تحریم ها(ضمانت نامه های اجرایی)). وضعیت موجود در محصولات تازه بسیار شبیه ماهیت فرصتطلبی و درگیرانه معاملات گزارش شده بومان، فروید، جوهال، لیاور و ویلیامز (۲۰۱۳) در زنجیره های عرضه سوپرمارکت برای گوشت خوک و در تحقیقات فرییز (۲۰۰۷، ۲۰۰۸) در مورد تمرینات اجباری بلقوه مرتبط با رده بندی مدیریت است. این نیز با شیوه های واسطه ها در صنعت پوشاک مد روز (نئو، رحمان، اورت، ۲۰۱۴) نزدیک است، یک صنعت که هم چنین کمتر یکپارچه است، نه به اندازه ای که زنجیره های عرضه مواد غذایی تقسیم و غیر یکپارچه شده اند (بوومان و همکاران.، ۲۰۱۳؛ کالدو و جک، ۲۰۱۷). مقاله اصلی بر استفاده از حسابداری و فناوری اطلاعات توسط سوپرمارکتها برای به دست آوردن قدرت بر تولیدکنندگان استفاده میکند، فرانسیس و گارنسی (۱۹۹۶).  با این حال، ضرورت دسته بندی مدیریت و ظهور “واسطه قوی ” مانند پردازندهای گوشت بوومان و همکاران(۲۰۱۳)، و پرورش دهندگان در مطالعات ما در که در این دوره زمینه تغییر شیوه ها را فراهم آورد. سعی ما این است که این ادبیات ناقص را برای واسطه ها گسترش دهیم، با ارائه شواهد تجربی در مورد شیوه های حسابداری و کنترل در چنین شرکت¬هایی، و گسترش این بحث در ادبیات بین رشته ای در مورد شیوه های منصفانه صنعت غذایی.

Abstract                 

Food systems in Europe, North America and Australasia are dominated by a small number of supermarkets supplying over 70% of the food consumers buy, and the model is being translated into other markets such as the Middle East and Asia. Relationships between suppliers and supermarkets are contentious in all such systems. Here, interviews were carried out with representatives of three major grower-packers supplying between them around 50% of the UK’s fresh produce. We were interested in three questions, namely: how performance measurement, risk management and communication of accounting information are used by intermediaries in an allegedly unfair commercial environment; the extent to which the accounting and control practices observed support perceptions that suppliers in supermarket-dominated supply networks are treated unfairly; and what accounting and control practices would be indicative of fair commercial relationships? Researchers in the cross-disciplinary literature use John Rawls’ theories of ‘justice as fairness’ in this context. Recent developments in business ethics and philosophy apply his theories to questions of relational power and fairness in commercial relationships. We follow these writers to understand where, if at all, the perceived unfairness of these food systems lies. Our empirical work and analysis can make an initial contribution from the discipline to this debate, because it has the potential to show how accounting and control practices are at the centre of the fragilities of the wider system, and of possible remedies.