مقاله انگلیسی ترجمه شده مدیریت: بررسی محیط کسب و کار، برخی مسائل مفهومی

دسته بندی:

قیمت: 10000 تومان

تعداد نمایش: 339 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۰۰

تعداد صفحه انگلیسی

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۸ صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی )

کد محصول:M51

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده مدیریت: بررسی محیط کسب و کار، برخی مسائل مفهومی

عنوان انگلیسی:

Scanning the business environment: some conceptual issues

چکیده فارسی:

فرآیند اسکن محیط کسب وکار، بر مبنای تحلیل انتقادی مطالعات پیشگام اگیولار² و همچنین تحلیل نظریه احتمالی لارنس و لرچ³ می باشد. مفاهیم عمومی مورد استفاده به منظور اثبات این فرضیه نظریه سیستم ها( آنتروپی ) و نظریه ارتباطات هست که سطح پیچیدگی محیط، بر روی فرآیند اسکن ویژه یا مشابه یک سازمان”تحمیل” و به نوبه خود یک سیستم ارتباطی مشابه در اثر ساختار خود سازمان شده است.

کلمات کلیدی: محیط ، ساختار سازمانی ، ارتباطات

مقدمه:

توجه به مسئله اسکن محیط تجاری خارجی، دارای اهمیت زیادی بوده و در خارج از زمان و مکان ویژه و اصولا برای مسائل نظری و کاربردی زیر می باشد.

  • احتیاج است به اینکه مدیران تغییرات صورت گرفته در محیط تجاری خارجی را پیش بینی و درک کنند که این امری پیچیده و در حال گسترش می باشد.
  • دانش و اطلاعات ناکافی مدیران در رابطه با فرآیند اسکن و عدم وجود داده ها و شواهد تحقیقی درباره ی این مسأله، مطالعه کل مسأله را پیچیده تر می سازد.
  • این حقیقت که مطالعات مربوط به مدیریت در رابطه با روش نظری و تجربی فرآیند اسکن، به این مسأله توجه نداشته اند.

نظریه احتمالی و اسکن: برخی مشکلات مفهومی:

فرآیند اسکن محیط تجاری خارجی باید بر مبنای نظریه سیستم ها، پدیده ارتباط انسانی و در نهایت، تحقیق اگیولار در زمینه اسکن محیط تجاری خارجی و همچنین نظریه احتمالی لارنس و لرچ بررسی شود. از طریق این روش امکان رسیدن به یک مدل سازمانی جدید وجود دارد که می تواند بعضی از مسائل ذهنی در رابطه با اسکن را شرح دهد. نظریه احتمالی ریشه در نظریه سیستم ها دارد.