مقاله ترجمه شده روند تصمیم گیری گروهی چند معیاره یکپارچه: انتخاب حسابدار ارشد

مشخصات محصول
قیمت:18500تومان
دسته بندی: ,

سال نشر: ۲۰۱۴

تعداد صفحه انگلیسی: ۸

تعداد صفحه ترجمه فارسی: ۱۴ صفحه فایل WORD

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی) 

کد محصول: h91

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی حسابداری و مدیریت ترجمه شده روند تصمیم گیری گروهی چند معیاره یکپارچه: انتخاب حسابدار ارشد

عنوان انگلیسی:

:An integrated multi-criteria group decision making process: selection of the chief accountant

چکیده فارسی:

بسیاری از ویژگی های فردی از جمله توانایی های سازمان، خلاقیت، شخصیت، و دلایل رهبری در انتخاب پرسنل حسابداری در نظر گرفته. شده اند . در دهه قبل , هزینه های عظیم اقتصادی و اجتماعی با توجه به اظهارات تقلب مالی ,بازار، را متزلزل ساخت و  سهام های  سرمایه گذاری را نا بود نمود ، و باعث کاهش اعتماد به نفس در گزارشگری مالی. گردید . بسیاری از این تقلب ها  توسط کارکنانی انجام شد  که از اطلاعات حسابداری اگاه بودند . مدیریت مالی یک گروه ویژه و اختصاصی است، و  به استانداردهایی نیاز دارد که از هر بخش دیگر متفاوت است. در این مقاله، الگوریتم تصمیم گیری چند معیاره فازی (MCDM) ، روش ارزیابی نسبت افزودنی با اعداد فازی (ARAS-F) و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) در پیدا کردن و ترویج حسابدار ارشد استفاده می شود.

مقدمه :

هدف از این مطالعه، توسعه یک رویکرد تصمیم گیری برای مشکل منابع اطلاعات متعدد است ، که قادر به ترکیب هر دو داده ها ی واضح و داده های فازی نشان داده شده به عنوان متغیرهای زبانی و یا اعداد فازی مثلثی به منظور تجزیه و تحلیل. می باشد .

ARAS مبتنی بر اصول مستقیمی است که در ان جایگزین صدا باید بزرگترین درجه را نسبت به راه حل بهینه داشته باشد . & Turskis, 2010; Turskis & Zavadskas 2010; Tupenaite,  Zavadskas, Kaklauskas, Turskis, & Seniut, 2010).هدف دوم این مقاله ساخت یک مدل انتخاب مدیر حسابدار مسئول، پس از مطالعه اینکه چگونه سهامداران , مدیر حسابدار ارشد را انتخاب می کنند می باشد . اهمیت این مدل این است که زمان اتخاذ شده توسط سهامداران و مدیران , به منظور جمع آوری تجربه در انتخاب حسابدار ارشد ، بیشتر از افزایش بهره وری فعالیت های شرکت کاهش می یابد . منابع انسانی یکی از تواناییها و ظرفیتهای هسته ای یک سازمان به منظور افزایش مزیت رقابتی در اقتصاد دانشی می باشد . انتخاب پرسنل , روند انتخاب در میان نامزدهایی، می باشد که با شرایط مورد نیاز برای انجام یک کار تعریف شده از بهترین طریق , مطابق هستند . (Dursun & Karsak, 2010). این یکی از زمینه های مهم در مدیریت منابع انسانی است ، که حال حاضر و آینده شرکت را هدایت می کند . کیفیت سرمایه انسانی برای شرکت هایی با تکنولوژی بالا برای حفظ مزایای رقابتی در دوره اقتصاد دانشی بسیار حائز اهمیت است . (Chien & Chien, 2008).

Kelemenis, Ergazakis, & Askounis (2011) یک مرور کلی از مطالعات اخیر را در مورد مشکل انتخاب پرسنل ارائه دادند . (from 1992 till 2009 year). به عنوان مثال، از اعداد فازی، اپراتورهای OWA، AHP، فرآیند سلسله مراتبی تحلیل فازی (AHP)، فرایند شبکه تحلیلی، TOPSIS فازی، برنامه ریزی هدف مضرب فازی ، تجزیه و تحلیل تفکیک، درخت تصمیم، شبکه های عصبی تحلیلی، روش مجموع کل، ظرفیت افزودنی های ساده ، روش محصول وزن دار، سیستم های خبره، TOPSIS گروه، تکنیک گروه اسمی، و غیره. استفاده شده است . دو دهه گذشته , دوران تغییر نیازهای مشتریان بوده است . بحث آکادمیک و سیاسی پر جنب و جوش در مورد روند انواع حرفه حسابداری هنوز ادامه دارد . (Heidhues & Patel, 2011).

دو رشته از حسابداری وجود دارد: حسابداری مالی و حسابداری مدیریت. در تجارت در حال اجرا، حسابداران کسب و کار در خارج از هسته سرمایه های فکری شرکت ها. قرار دارند . Seifert, Sweeney, Joireman, & Thornton (2010) تئوری را در مورد عدالت سازمانی برای طراحی خط مشی ها و قوانین درون سازمانی ارائه دادند .  اعداد در حسابداری مالی به طور کلی در طبیعت بسیار محافظه کارانه مورد استفاده قرار می گیرند . حسابداری مدیریت , اطلاعات مالی سفارشی مناسب و به موقع را به آن دسته از مدیران داخلی با عملکرد روزانه در  سازمان ارائه می دهد . لامبرت و Pezet (2011) شیوه های را که از طریق آن حسابدار ی مدیریت ایجاد می شود , مورد تجزیه و تحلیل. قرار داد . Tillmann & Goddard (2008) یک تئوری پایه ای اساسی حسابداری مدیریت استراتژیک و حس گیری را ارائه دادند . شناخت حسابداری یا تکنیک حسابداری مدیریت به سادگی امکان پذیر نیست , بلکه نیاز به دانش بسیار گسترده دارد . استفاده از مقیاس های شخصی برای پیش بینی عملکرد شغلی دارای سابقه ای طولانی می باشد . (Penney, David, & Witt, 2010). با این حال، پیشرفت های روش شناختی   زیادی در روش های فراتحلیلی صورت گرفته و ۵ مدل شخصیت – وجدان – برون گرایی که به نحو گسترده ای پذیرفته شده اند ,ظهور نموده اند . توافق پذیری، ثبات عاطفی، و اشکاربودن  تجربه، علاقه شخصی به عنوان یک شیوه انتخاب در میان دانشگاهیان. است .

 

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد

تمامی حقوق مادی و معنوی ترجمه ها برای پارس ترجمه محفوظ می باشد