مقاله انگلیسی ترجمه شده معماری کامپیوتر

دسته بندی:

قیمت: 15000 تومان

تعداد نمایش: 427 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۳

تعداد صفحه انگلیسی:۱۴

تعداد صفحه ترجمه فارسی:    ۱۳     صفحه word

(دانلود رایگان مقاله انگلیسی)

کد محصول:CM22

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی ترجمه شده معماری کامپیوتر

 

عنوان انگلیسی:

Computer Architecture

 

چکیده فارسی:

معماری کامپیوتر اغلب به عنوان یک حوزه خاص در رشته آکادمیک علم کامپیوتر به شمار می آید. در موارد دیگر، عبارت معماری کامپیوتر برای اشاره به مشخصات دستگاه های خاص همانند، اسپارک (نوعی طراحی گرافیک در ریزپردازنده ها)، اینتل X86، دستگاه تامین برق کامپیوتر، موتورولا ۶۸۰×۰ مورد استفاده قرار می گیرد. معرفی دقیق تر خصوصیات چنین تجهیزاتی در ارتباط با مجموعه دستورالعمل های معماری(ISA) می باشد. در دهه ۱۹۸۰، زمانی که برنامه های معماری کامپبوتر برای اولین بار در دپارتمان های علمی کامپیوتر  دانشگاه های مختلف آغاز به کار کردند، تاکید زیادی بر روی پژوهش های مربوط به طراحی بهتر مجموعه دستورالعمل های معماری(ISA) قرار داده شد. امروزه صنعت تمرکزش را بر روی چندین مجموعه دستورالعمل های معماری(ISA) قرار داده و تمایلی برای بازسازی آن ها به صورت مکرر با سخت افزارهای سریعتر دارند، به این ترتیب معماری کامپیوتر تمرکز خود را بیشتر بر روی بالا بردن سرعت سخت افزارهای کامپیوتری و نرم افزارهای سیطح سیستمی نسبت به به طراحی مجموعه دستورالعمل های معماری(ISA) جدید، قرار داده است. رشته تحصبلی معماری کامپیوتر نسبتا با رشته هایی همانند مهندسی کامپیوتر یا مانند آن ادغام شده است، که معمولا در شاخه رشته مهندسی الکترونیک قرار می گیرد. رشته ای که به نام معماری کامپیوتر شناخته شده است می تواند در ارتباط با این جنبه هایی باشد که چگونه یک کامپیوتر خاصی می تواند طراحی، ایجاد و اصلاح (تست) می گردد.

معماری کامپیوتر حداقل شامل سه دسته می باشد:

– مجموعه دستورالعمل های معماری یا ISA، که به عنوان مجموعه ای از سیستم های محاسباتی می باشد که توسط برنامه نویسان زبان ماشینی مد نظر قرار می گیرد، که شامل مجموعه دستورالعمل ها، اندازه کلمات، نوع آدرس حافظه، ثبت پردازشگر، آدرس و فرمت اطلاعاتی می باشد.

– میکرو معماری که به عنوان سازمان دهنده فعالیت های کامپیوتری شناخته می شود در سطح پایین تری، واقعی تر و با جزییات بیشتر بوده، و در ارتباط با سیستم هایی می باشد که نشان می دهد چگونه این بخش سیستم ها به هم مرتبط بوده و چگونه به منظور اجرای ISA به کار گرفته می شوند. برای نمونه اندازه حافظه پنهان کامپیوتر در ارتباط با فعالیت های سازمانی می باشد که معمولا در ارتباط با ISA نمی باشد.

– طراحی سیستم هایی که شامل بخش های سخت افزاری دیگری در سیستم های محاسباتی می باشد شامل:

  1. اتصال سیستم ها همانند گذرگاه ها و سوییچ های کامپیوتری
  2. کنترل کننده حافظه و درجه بندی ها
  3. مکانیسم اتقال داده های سیستم پردازش مرکزی همانند دسترسی به حافظه مستقیم (DMA)
  4. پردازش چندگانه

زمانی که ISA و ساختارهای کوچک مشخص شدند، تجهیزات فعلی می بایست درون سخت افزارها قرار گیرند. این پیاده سازی معمولا بر مبنای تعریف حسابداری نبوده بلکه بر مبنای مهندسی طراحی سخت افزار می باشد.

این فرایند پیاده سازی به سه بخش تقسیم می گردد:

پیاده سازی منطقی- تعریف طراحی بلوک در میکرو ساختارها در بخش ثبت- انتقال و سطح مدخل.

پیاده سازی جریانات- طراحی بخش ترانزیستور عناصر اصلی ( مدخل، تسهیم کننده،چفت ها، غیره) و همچنین بلوک های بزرگتر که در چنین سطوحی اجرا می گردند، یا در سطوح فیزیکی از نقطه نظر عملکرد قرار دارند.

پیاده سازی فیزیکی- جریانات فیزیکی ایجاد شده، اجزای مختلف بر روی طرح اشکوب و یا بر روی صفحه قرار گرفته و سیمی که به آن ها متصل می گردد در یک مسیر قرار می گیرد.