مقاله انگلیسی ترجمه شده علوم اجتماعی :  مجرمان جنسی مسن : دو مورد غیر معمول

دسته بندی: -

قیمت: 9000 تومان

تعداد نمایش: 431 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۲

تعداد صفحه انگلیسی:  ۳

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۶  صفحه word

دانلود رایگان مقاله انگلیسی 

کد محصول: R4

عنوان فارسی:

مقاله ترجمه شده :  مجرمان جنسی مسن : دو مورد غیر معمول

عنوان انگلیسی:

Elderly Sexual Offenders: Two Unusual Cases

چکیده فارسی:

هدف اصلی گزارش حاضر توصیف دو مورد سوء استفاده جنسی توسط افراد سالمند می باشد که مسئول بررسی پرونده آنها یک متخصص روانپزشکی قانونی است. فرض بر این است که افراد سالمند معمولا مرتکب جرم و جنایت های نه چندان شدید و غیر خشونت آمیز می شوند، در حالیکه دو نمونه ای که در این گزارش به بررسی آنها پرداخته شده است مربوط به تجاوز جنسی عدوانه توسط دو فرد سالمند، فاقد اختلال روانی و انجام تجاوز بر اساس نقشه قبلی می باشد. در نهایت اینکه درطی بازجویی و بررسی تاریخچه این افراد هیچ نشانه ای مبنی بر تجاوز جنسی دیده نشده است. بافت اجتماعی-فرهنگی که جرائم در آن اتفاق افتاده و همچنین نحوه شناسایی جرم و روش به کار رفته جهت ارتکاب تجاوز از جهاتی مشابه هم بوده اند. مقامات و مراجع قضایی  جهت بررسی پرونده مجرمان و قربانیان آنها از ارزیابی های پزشکی قانونی و پزشکی – حقوقی کمک گرفتند.

واژگان کلیدی : علوم قانونی، سالمندان، مجرمان جنسی، سوءاستفاده جنسی، اختلالات روانی، انزوای اجتماعی

بزهکاری یکی از موضوعات متداول و همآیند با نوجوانی است، با این حال افراد مسن یا به عبارتی افراد بالای ۶۰ سال نیز ممکن است مرتکب جنایات جدی شوند. یکی از مطالعات مربوط به وقوع جرم توسط سالمندان نشان می دهد جنایات شکل گرفته توسط افراد سالمند از جهاتی متفاوت با جنایات افراد جوان می باشد (۱). در آمریکا و انگلستان ، آمار و ارقام مربوط به  محکومان بالای ۶۰ سال نشان می دهد که در خلال ۱۰ سال گذشته از روند ثابتی برخوردار می باشد، در حالیکه اگر صرفا مجرمان جنسی را مد نظر قرار دهیم مشاهده می شود که میزان محکومیت قضایی در ارتباط با جرائم جنسی که توسط افراد مسن رخ می دهد دارای روندی شدیدا رو به رشد می باشد (۲). در حقیقت، مطالعات متعددی نشان داده اند که مجرمان جنسی در سنین بالا برای اولین بار مرتکب جرائم جنسی شده و یا حتی تا سالهای مدید به همین روند ادامه می دهند (۳،۴).

در میان تمامی افراد مسنی که در سال ۲۰۰۶ بازداشت شده اند، ۴ درصد مربوط به مجرمان جنسی می باشد (۵). این یافته در تناقض با پژوهشی است که یک سال قبل نشان داد افراد مسن بیشتر مرتکب جرائم غیر خشونت آمیز، نظیر عورت نمایی ( خود برهنه سازی در پیش مردم) و یا بچه بازی می شوند (۶،۷) تا جرائم جنسی خشن نظیر تجاوز جنسی و یا تجاوز و قتل (۸).

قربانیان این افراد عموما افراد کم سن و سال (۹) هستند که مکان وقوع جرم یا منزل مجرم است و یا منزل قربانی (۱۰).