مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده بهبود تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه

دسته بندی:

قیمت: 15000 تومان

تعداد نمایش: 618 نمایش

ارسال توسط:

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

سال نشر: ۲۰۱۰

تعداد صفحه انگلیسی:۱۶

تعداد صفحه ترجمه فارسی:  ۲۲  صفحه word

دانلود رایگان مقاله انگلیسی 

کد محصول:M375

عنوان فارسی:

مقاله انگلیسی مدیریت ترجمه شده بهبود تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه: شواهد مربوط به کشور کانادا

عنوان انگلیسی:

Improved capital budgeting decision making  evidence from Canada

چکیده فارسی:

هدف- هدف این مقاله ارزیابی تکنیک های جدید در تصمیم گیری برای بودجه بندی سرمایه در کشور کانادا، شامل اختیارات واقعی، و ادغام نتایج با بررسی های مشابه قبلی می باشد.

طرح/ روش/ رویکرد- بررسی از طریق ایمیل انجام گرفته، که شامل ۸۸ شرکت بزرگ در کانادا می باشد.

یافته ها- روند کار مرتبط به تکنیک های پیچیده تر همچنان ادامه داشته؛ به هر حال، در شرکت های بزرگ، ۱۷ درصد از آن ها از ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى (DCF) استفاده نمی کنند. شرکت هایی که این کار را انجام می دهند، اکثریت دارای ارزش خالص فعلی (NPV) و نرخ بازده داخلی (IRR)، می باشند. در مجموع بین ۱ از ۱۰ و ۱ از ۳ شرکت، بطور صحیحی جنبه های خاص مرتبط به DCF (ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى) را اعمال نمی کنند. تنها ۸% از انتخاب های واقعی استفاده می کنند.

محدودیت تحقیق/ کاربرد- یکی از محدودیت ها این می باشد که بررسی ها نشان نمی دهد که چرا مدیران از تکنیک های تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه امروزی کمتر استفاده می کنند. محدودیت دوم این است که انتخاب جمعیت باعث تحت تاثیر قرار دادن نتایج شرکت های بزرگ در کانادا می گردد.

کاربردهای عملی- حوزه اصلی تمرکز مدیریت بر روی انتخاب های واقعی می باشد. بخش های دیگر برای توسعه، رویکردهای اجرایی می باشند، که از میانگین وزنی هزینه سرمایه (WACC) استفاده کرده، و به تنظیم WACC برای پروژه ها یا بخش های مختلف می پردازند، و ارزش های بازاری یا هدف را برای این موازنه بکار گرفته، و هزینه های بهره را در گردش وجوه پروژه مد نظر قرار نمی دهند. نسبت کمی از مدیران نیاز دارند تا از DCF (ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى ) استفاده کنند.

اصالت/ ارزش- ارزیابی نشان می دهد که همچنان شکاف کارکرد نظری در عوامل مفصل تکنیک های تصمیم برای بودجه بندی سرمایه DCF و گزینه های واقعی وجود دارد. علاوه بر این، مهم می باشد تا مجموعه ای از مفاهیمی که با گذشت زمان توسعه یافته اند، مد نظر قرار دهیم.  آنچه که این مقاله نشان می دهد تجزیه و تحلیل مفصلی از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، ترکیب و ادغام چندین بررسی بر روی DCF بوده به صورتی که مقایسه های جدید صورت گرفته، پیشنهاداتی به مدیران شده و فرصت هایی برای بهبود در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری ایجاد می گردد.

کلیدواژه. بودجه بندی سرمایه، ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى، سرمایه گذاری، تصمیم گیری، کشور کانادا

  1. ۱. مقدمه

مدیریت مالی گسترده و تصمیم گیری به منظور سرمایه گذاری ثابت برای بقا و موفقیت بلندمدت شرکت ها مهم می باشد. بحران مالی جهانی این واقعیت را تایید می کند. این مقاله سهمی در درک نقش جسابداری در تصمیمات کسب و کار با مشخص کردن نیاز برای پیچیدگی های تجزیه و تحلیل شرکت ها در انتخاب های سرمایه گذاری داشته، و پیشنهادات زیادی را برای متخصصان مطرح می کند، به صورتی که تصمیم گیری نادرست و مشکلات در سرمایه گذاری می تواند به حداقل برسد. این تحقیق به بررسی فعالیت های بودجه بندی سرمایه شرکت های بزرگ در کانادا پرداخته، که به نظر می رسد توجه نسبتا کمتری را در تحقیقات به جای کشورهای دیگر در زمان معاصر با در نظر گرفتن استفاده از به سمت خود می کشاند.

ص ۲

DCF (ارزش فعلى پرداختها و هزینه هاى اتى )به عنوان یک روش ارزیابی حاکم در کشور کانادا، بریتانیا و ایالات متحده امریکا می باشد. افزایش منافع در این زمینه به دلیل نگرانی در ارتباط با جنبه های فنی DCF و بررسی تکنیک های کیفی وجود دارد. به هر حال این موارد همیشه بطور صحیح بکار گرفته نشده و خطراتی در مورد استفاده تصادفی از آن وجود دارد. روش DCF به عنوان یک ابزار تصمیم گیری در دسترس برتر بوده و میدران می بایست استفاده مناسب از آن را فرا بگیرند. سوء استفاده از ان با در نظر گرفتن پیچیدگی بحث های علمی موجود در این مورد که چه چیزی تکنیک دقیق را ایجاد می کندف، شاید تعجب آور نباشد. همان طور که این مقاله و پژوهش های قبلی نشان می دهد، تکنیک های امروزی مورد پذیرش بوده و در تحقیقات محققان مد نظر می باشد اما عموما در فعلیت های مدیریت مورد قبول نمی باشند.

این مقاله در ابتدا به ارزیابی مفهوم DCF پرداخته، و به مقایسه محبوبیت و غالب بودن NPV می پردازد. پژوهش های قبلی را برای تشریح روش ها ترکیب کرده، جنبه های مهم DCF را از تحقیقات متخصصان و نحقیقات پیشین بیان کرده، خطرات معمول را نشان می دهد، و سپس توضیح می دهد که چگونه هر یکی از موارد بالا در بررسی های اخیر مرتبط به شرکت های بزرگ در کانادا مشخص می گردند. این مقاله تا اندازه ای خلاء های موجود را در تحقیقات تجربی اخیر در ان کشور در ارتباط با فعالیت بودجه بندی سرمایه و تکنیک های DCF، در این دهه پر می کند.

  1. تصمیم گیری بودجه بندی سرمایه

بودجه بندی سرمایه به عنوان فرایند تجزیه و تحلیل فرصت های سرمایه گذاری در دارایی بلند مدت بوده که به نظر می رسد مزایایی را برای بیش از یک سال ایجاد می کند. یکی از خصوصیات اصلی تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری، DCF می باشد، که ارزش زمانی پول را مد نظر قرار می دهد، که از لحاظ نظری نیر صحیح بوده، و حداقل شامل چهار مدل تخفیفی متفاوت می باشد: NPV، IRR، نرخ بازده داخلی اصلاح شده (MIRR)، و شاخص سوددهی (PI) می باشد.

مدل NPV و IRR سازگار با هدف به حداکثر رسانی ارزش شرکتی بوده، که از گردش وجوه استفاده کرده و زمان بندی گردش وجوه را مد نظر قرار می دهد. با استفاده از مدل NPV، ارزش فعلی گردش وجوه آینده ایجاد شده و زمانی که با جریانات اولیه مقایسه می شود، پروژه سرمایه گذاری زمانی که NPV مثبت به عنوان بازده می باشد مقایسه می شود، قابل قبول می باشد. IRR به عنوان نرخ درصدی می باشد که برابر با ارزش فعلی ریزش وجوه در آینده با ارزش فعلی مبلغ سرمایه گذاری شده می باشد. نظریه مالی اظهار می کند که NPV به عنوان بهترین روش برای ارزیابی پروژه های سرمایه گذاری مالی می باشند. در یک پروژه عادی، خروجی وجوه به دنبال ورودی وجوه آمده و تحت این شرایط، NPV و IRR منتهی به تصمیمات سرمایه گذاری یکسان می گردند. مشکلات مربوط به تکنیک IRR در دو مورد روی می دهد و منجر به تصمیمات بودجه بندی سرمایه غیر صحیح می گردد. زمانی که گردش وجوه غیرعادی می باشند، این مورد منتهی به محاسبات ORR چندگانه شده، که پروژه های مستقل و دو به دو ناسازگار را تحت تاثیر قرار می دهند. زمانی که پروژه های سرمایه گذاری دو به دو ناسازگار می باشند، مقیاس و اختلاف زمانی منتهی به تصمیمات سرمایه گذاری نادرست شده و این مشکلی می باشد که در ارتباط با فرضیه نسبت سرمایه گذاری مجدد می باشد.